Žymi psichologė papasakojo, kaip atrodo jūsų nebemylintis žmogus

Rašytoja, laidų vedėja ir viena geriausių Rusijos psichologių Anna Kirjanova pasidalino pastėbėjimais apie tai, kas yra “nemeilė”.

Nemeilė – tai tada, kai negalima trukdyti. Kalbėtis, juoktis arba glėbesčiuotis. Negalima pasakoti apie savo išgyvenimus – tai kvailystės, o ne pergyvenimai. Negalima ko nors prašyti – reikia suprasti, kad dabar sunkūs laikai. Ir apskritai, kam tau to reikia? Negalima tikėtis pagalbos, suaugę žmonės problemas turi spręsti patys. Netgi jei jiems tik 5 metai. Tai jau solidus amžius. O jei tau trisdešimt penkeri – tai jau apskritai senatvė. Ir nėra reikalo garbingam amžiuje taip puoštis.

Ana Kirjanova

Nemeilė – tai, kai tavęs nebara, tačiau ir nepagiria. Nepastebi. Kai šalia artimo žmogaus nepatogu valgyti – jis gali pasakyti, kad tu per daug valgai. O tavo paruoštą maistą šis žmogus suvalgys ir nieko nepasakys. Ir nepastebės tavo pastangų, kai sutvarkysi stalą ir vazelę su gėle pastatysi.

Nemeilė – kai viskas draudžiama. Kai savo buvimu erzini, trukdai, lendi, pasakoji nesąmones, dulkini smegenis… Sėdėk ramiai sau kamputyje ir lauk, kol tave išves pasivaikščioti. Ir nebandyk inkšti, dejuoti, verkti – sėdėk ir lauk! Kai neužstoja ir sako: pats kaltas! – tai nemeilė.

Kai nieko nedovanoja – nemeilė. Kai gaila dėl tavęs pinigų – nemeilė. Tai nėra neapykanta. Kartais tai dar blogiau, nes esi nekenčiamas dėl kokios nors priežasties, pavyzdžiui, iš pavydo. Tokio atveju gali išeiti ar atsikirsti. O nemyli – šiaip, be konkrečios priežasties. Nors sako” “taip, aš tave myliu, tik atstok, ir vėl tu su savo bumbėjimais!” Tai ir yra nemeilė. Ir nuo jos miršta. Ypač senoliai, vaikai ir šunys. Ir jautrūs suaugusieji.

Nemeilė žmogų paverčia lėtu, suspaustu ir negražiu: jis bijo viską sugadinti, suerzinti, patrukdyti… Čia jau nieko nepadarysi: jei dar yra jėgų, reikia išeiti, nors ir su ryšulėliu ant peties. Arba bent aiškiai suprasti – tai nemeilė. Ne meilė.

Vertė ir paruošė Saulius Veržikauskas

One thought on “Žymi psichologė papasakojo, kaip atrodo jūsų nebemylintis žmogus

  • December 28, 2018 at 01:22
    Permalink

    Šventa teisybė

    Reply

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: