Žinomas Rusijos blogeris – apie Elono Musko raketą ir savo valdžios neįgalumą

Rusijoje žinomas ir skaitytojų įvairialypiai vertinamas blogeris, slapyvardžiu El Murid (Эль-Мюрид) Elono Musko sėkmę vertina nevienareikšmiškai. Net keliuose šalies visuomenės informavimo portaluose jo skelbtos mintys sukėlė audringas reakcijas.

Su jo mintimis kviečiame susipažinti ir Lietuvos skaitytojus.

…Vakarykštis super sunkios Elono Musko raketos startas jau kurį kartą patvirtino žinomą tiesą: tas, kas nori  –  ieško kelio, kas nenori  – ieško priežasties. Mūsų valdininkams šiuos žodžius reiktų ištatuiruoti (o gal ir išdeginti). Kad nuolat nieštėtų ir skaudėtų.

Nieko super herojiško Muskas iš esmės neatliko. Jis, paprasčiausia, gavo norimą rezultatą. Kai žmogaus tikslas nėra išvogti viską nuo čia iki horizonto, jam iš karto atsiranda laiko ir resursų daug naudingesniems darbams. O jei dar turima nors kiek talento  –  tada tiesiog puiku. Tačiau girti ir stebėtis čia nėra kuo – paprasčiausia, žmogus daro tai, ką ir turi daryti. Tai tiesiog darbas. Kvaila girti šachtininką, jei jis įvykdė normą – jį dėl to ir samdė. 

Šiuo klausimu aš visada buvau optimistas ir nematau jokių neišspręndžiamų problemų, Kad mes pradėtume gyventi, kaip žmonės. Ta prasme, mes  –  kaip šalis, o ne labai atskiri jos atstovai. Šalį užgrobusius banditus ir vagis reikia patalpinti ten, kur jiems ir priklauso, ir akimirksniu atsiras resursai, kuriuos ši vagių šutvė, springdama iš gobšumo, siurbia į savo kišenes. Ir sukurti organizacinę struktūrą, kuri sugebėtų apibrėžti tikslus ir kontroliuoti jų vykdymą. Tada visa kita liks paprasčiausiu darbiniu momentu.  

Muskas tokią struktūrą sukūrė ir rado resursų. Todėl yra ir rezultatas. O mūsų tie visi rogozinai, putinai, medvedevai ir kita šutvė, matomai, užsiėmę kažkuo stipriai perpendikuliariu. Todėl jie kiekvieną kartą vis bjauriau elgiasi su palikimu, kurį kūrė tokie idealistai  –  entuziastai, kaip Muskas, tik tai buvo mūsų šalies žmonės.

Dabar esantiems valdžioje pavyko šį palikimą pavogti, tik, ką su juo daryti  –  jie neturi žalio supratimo. Todėl jų pagrindinis rezultatas  –  rezultato nebuvimas ir įtikinamų priežasčių dėl savo neįgalumo, paieškos…

Laisvas vertimas. Iš rusų kalbos vertė Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Hits: 704

Posted in Be cenzūros and tagged , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.