Visų laikų ilgiausia eilė “brandaus socializmo” metu užfiksuota prie pirmosios McDonald’s užkandinės Maskvoje

Kalbant tiesą apie tarybinių laikų eiles, reiktų pasakyti, kad didžiausia eilė užfiksuota (kalbant apie maisto produktus), kaip ir priklauso, to meto TSRS sostinėje – Maskvoje.

Manoma, kad pati ilgiausia laukiančių žmonių eilė  “brandaus socializmo” metu “įvyko” prie  vakarietiškų “vertybių” – hamburgerių, hotdogų ir colų, kepintų bulvyčių.

1990 metais Maskovoje buvo atidarytas pirmasis TSRS “McDonald’s” restoranas. Na, jei tiksliau – užkandinė (nepykite, tačiau makdonaldų vadinti restoranais liežuvis nesiverčia).

Niūrią ir pilką kasdienybę pagražino spalvingas užkandinės interjeras, klientus pasitikdavo besišypsantis aptarnaujantis personalas, kas tarybinei liaudžiai buvo gana įdomi naujovė.

Žmonės eilėje prie vakarietiškai paruoštų sumuštinių stovėjo tikrai ne iš bado: paprasčiausia, po tiek dešimtmečių geležinės užtvaros, “saugančios” tarybinę liaudį nuo “supuvusio kapitalizmo grimasų”, atsivėrė, nors ir nedidelis tarpelis į šį uždraustą pasakų pasaulį.

2014 metais, rugpjūčio 20 dieną, Rospotrebnadzor’o (velnias, vos nenusilaužiau liežuvio) sprendimu Maskvoje visi makdonaldai buvo uždaryti.

Ką gi, nuostolis tikrai nedidelis, o  per 24 metus investicijos, reikia manyti, atsipirko šimteriopai.

Visus kviečiu pažiūrėti ilgiausios, dar tarybinių laikų, eilės:

Saulius Veržikauskas 

Turėtų patikti

Hits: 276

Posted in TSRS + LTSR and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.