Vaikų psichiatras Linas Slušnys prieš Daivą Sakalę dėl vaikų “apsaugos” įstatymo pakeitimų

Susirašinėjimas skelbiamas Lino Slušnio facebook sienoje

Linas Slušnys:

“Šiandien išgirdau dar vieną naujieną, kad vienas iš tėvų, jeigu jis gali prižiūrėti vaikus, galės gyventi su vaiko globėjais.

Raskite tuos globėjus, kurie dar sutiks ir auklėmis tėvui ar mamai būti?

Apibendrinant.

Kviesti vaiko teises nenorėsite, nes apkaltinus melagingu pranešimu, mokėsite baudą.

Tarnybos vaikų neims, nes įvedus sampratą, jog vaiko paėmimas yra psichologinis smurtas, niekas iš tarnautojų nenorės aiškintis teismuose.

Laikina globa iš esmės nužudoma, nes per daug atsakomybių geram darbui.

Užuojauta socialiniams darbuotojams.

Sąvoka vaiko saugumas jau nebus naudojama, lieka tik pavojus sveikatai ir gyvybei. Kas bus tie vertintojai? Už sveikatą ir gyvybę atsako tik medikai! Vadinasi tik medikai galės paaiškinti ar jau yra tokia grėsmė.

Jeigu priims pataisas bus blogiau nei iki vaiko teisių apsaugos įstatymo pakeitimo (iki liepos 1 dienos). Talentingas ėjimas! Smurto sąvoka nekeičiama, o mušti vaikus galėsime kiek širdis leidžia. Baus tik tuomet, kai užmušime.

Kiek dar laiko vaikų srityje tos kvailystės tęsis?”

 

Daiva Sakalė:

Linas Slusnys, na kur visi tie mušantys? Susidaro įspūdis, kad kažkas savo profesijos rėmuose užsidaro į savotišką socialinį getą (psichiatrai aplink mato – bepročius ir neadekvačius; traumatologai – sužeistuosius; mokytojai – ugdytinius; policijos pareigūnai ar į įvykius vykstantys gelbėtojai ir kt. specialistai – smurtą, sumuštus, skriaudžiamus, prievartaujamus, girtus)… Galiausiai imama skelbti, kad visa Lietuva – tokia. Mano anyta (dukros močiutė) buvo labai gerbiama Raseinių pedagogė. Kartą ji ar kažkas iš kitų giminaičių – mokytojų (aplink mane gaunasi taip, kad turbūt atsitiktinai susitelkia ištisos mokytojų, dėstytojų ar mokslininkų dinastijos) pasakė: “Mokytojas – ne profesija. Mokytojas – diagnozė”. Kodėl? nes tas išmintingas žmogus pagavo save nuolat dalinant pamokymus jau seniai suaugusiems savo vaikams, giminėms, kurie jau turi ne tik vaikų, bet ir anūkų, kaip jiems – beveik seniems – gyventi. Dialogai kartais tapdavo neįmanomi ar sunkūs, nes mokytojas vis mokydavo… Kol suprato ir ėmė ironizuoti apie…save. Pasiūlymas entuziastams: nedaryti iš savo profesijų diagnozių, pažiūrėti į pasaulį plačiau, išlįsti kartais iš savo “getų”… Gal tada paaiškės, kad būtent sveiki ir normalūs žmonės yra visuomenės dauguma, ir nereiktų mažumai skirtų tvarkų beatodairiškai nuleisti ant kiekvieno galvos ir pakabinti Damoklo kardą virš visų. Ačiū, jei atsitiktinai supratote, apie ką aš :).”

 

Turėtų patikti

Hits: 384

Posted in Be cenzūros and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.