Užsidegė liežuvis? 4 užtikrinti būdai, kurie padės nebijoti aštraus maisto

Ką daryti, jei iš pirmo žvilgsnio, “nekaltas” padažas iš tikrųjų yra tik sumažinta ugnikalnio kopija? Jei esi restorane – padavėjo žudyti nepulk, geriau pasinaudok vienu iš 4 patarimų, kurie tavyje užgesins ir neįmanomą aštrumą ir iš tavęs besiveržiančių keiksmažodžių tiradą.

Būdas 1. Į pagalbą atskuba karvės

Geriausias visame pasaulyje pripažintas kapsicino (taip vadinama pipiruose esanti medžiaga, sukelianti deginimą burnoje) neutralizacijos būdas yra tam tikrų produktų vartojimas. Tai – lydytas sūris, pienas, ledai ir jogurtas. Paslaptis tame, kad šiuose produktuose yra baltymo kazeino, kuris nuo nervų galų pašalina kapsiciną . Pora gurkšnelių jogurto ir jūs vėl kaip naujai gimęs!
pipiras

Būdas 2. Gelbsti azijiečiai

Ryžiai ne be reikalo laikomi pagrindu azijietiškos virtuvės, kuri, kaip žinoma, pasižymi ir labai aštriais patiekalais. Ir jei per kieno nors vestuves tu susilažinai ir išgėrei porą buteliukų tabasko padažo, visa šį gėrį būtinai užkąsk šaukštu virtų nesūdytų ryžių. Jie kapsiciną absorbuoja panašiai, kaip aktyvuota anglis. Jei ryžiai suvalgyti ar jų net nebuvo, iš pirmo pasitaikiusio svečio atimk baltos dienos riekelę ar visą batoną: duona deginimą taip pat sumažins.

Būdas 3. Alkopagalba

Jei grybštelėjai ne raudonųjų pipirų, o vasabio padažo, elgtis reiktų kiek kitaip. Vasabyje randamas ne kapsicinas, o (dėmesio – nenusilaužkite liežuvio) alilizotiocianatas, kuris puikiai tirpsta alkoholyje. Tad, jei jau ištiko bėda, užsigerk alumi, vynu ar net naminuke.

Būdas 4. Rūgšti pagalba

Jei iki šiol manei, kad citrina tinkama tik seilių sukėlimui (vien apie citriną pagalvojus), tai tu šiek tiek klydai. Citrinoje yra tam tikros rūgštys, kurios padeda greitai nuraminti prieskonių įaudrintą burną. Tad, esant reikalui iš citrinos skiltelės iščiulpk sultis, o tai kas liko, įdėk į kaimyno arbatą. Na, į arbatą dėti nebūtina.

Vanduo – bloga priemonė

Aštrų maistą užgėrinėti vandeniu neverta – nei kapsicinas, nei alilizotiocianatas su vandeniu nereaguoja. Vanduo pipiro poveikį tik pablogins: žmogus gali pradėti tirtėti, jam gali pradėti dar labiau skirtis seilės, sutrikti kvėpavimas.

Šaltinis: maximonline

Paruošė Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Hits: 469

Posted in Įdomybės and tagged , , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.