Tu vagis ar organizatorius? O gal priklausai tik pilkąjai masei?

Kiek žmonių iš tikrųjų priima rimtus sprendimus?

Mokslininkai, stebėdami primatų elgesį, atkreipė dėmesį, kad kažką rimtesnio organizuoja tik nedidelė dalis – iki 20 procentų populiacijos narių.

Panaši statistika ir stebint žvirblius. Maisto aktyviai ieško apie 20 – 30 procentų žvirblių populiacijos narių, nemaža dalis taikosi maistą atimti, pavogti ir dar didelė dalis taikosi tai prie vagių, tai prie organizatorių. Tokie, žodžiu, be nuomonės.

Gamta taip jau sutvarkė: iniciatyvių, arba, taip sakant, progreso variklių visada yra mažuma, dauguma tiesiog taikosi prie esamos situacijos ir išnaudoja jau sukurtą produktą.

O kadaise rusai bandė padaryti taip, kad visi būtų lygūs ir vienodai atsakingi. Kalbu apie tarybinius laikus.

Jei susirinktų vien lyderiai ar vien vagys, jie neturėtų ką veikti.

Aišku, kad jų norai buvo iš pat pradžių pasmerkti ir, nors išoriškai tautų sąjunga buvo vienalytė, realiai to buvo pasiekta prievarta, ir vienalytiškumas buvo tik iš išorės, viduje viskas ir toliau buvo taip, kaip motulė gamta sutvarkė.

Kapitalizmas žmonių vidų išlaisvino. Staiga visi pasijuto, kad gali realizuoti tai, kas jiems įdomiausia. Vieni metėsi “daryti biznio”, kiti, taip vadinami “mafukai” taip pat save atrado – pradėjo reketuoti (atiminėti). Didžiausia dalis žmonių tiksliai nežinojo, kas jiems patinka ir ką jie sugeba, todėl mėtėsi į visas puses, labiausiai tingintys laikėsi įsikibę savo senųjų nepelningų ir nuobodžių užsiėmimų.

Tačiau visiems buvo reikalingi lyderiai – organizatoriai. Jei jie yra, tada gali egzistuoti ir vagystės, apgavystės, žodžiu, įprastas žmonių populiacijos gyvenimas. Neapsisprendėliai irgi savo vietoje – gali “prilipti” prie organizatorių ar prie “vagių”. Be to, tam, kad klestėti organizatoriams ir vagims, reikalinga didelė pilka žmonių, neturinčių iniciatyvos, masė. Jei susirinktų vien lyderiai ar vien vagys, jie neturėtų ką veikti. Tad, pilkoji nemąstančiųjų masė yra būtina progreso dalis.

O mes piktinamės, kai kažkas pasipelno iš šaukštų ar už mūsų visų pinigus išnuomuoja laivą, kurio nuoma brangesnė už patį laivą…

Tai reiškia, kad mūsų tarpe itin daug nemąstančiųjų, todėl vagims ir organizatoriams – puikios dienos!

Kitaip ir būti negali.

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.