Trys keleivių kontrolieriai valandą laiko demonstravo savo galią prieš vaiką

Trys keleivių kontrolieriai demonstravo savo galią prieš vaiką. Dukra papuolė į keblią situaciją: autobusu važiavo su mėnesiniu bilietu, tačiau neturėjo lengvatą patvirtinančio dokumento ir buvo sulaikyta kontrolierių. Kadangi atostogų metas, moksleivio pažymėjimas liko mokyklinėje kuprinėje. Mergaitę išlaipinę ir savo autobusiuke užsidarę kontrolieriai pareiškė, kad „pažeidėją“ turi teisę laikyti ir keturias valandas.
Pažeidimas buvo padarytas. Mano dukra šitą pripažino, ir dar pasakė, kad jai tai būsianti pamoka ateičiai. Tačiau kontrolieriams eilinį kartą pritrūko žmogiškumo.

6-ojo maršruto autobusu važiavusi paauglė viena išlaipinta neapšviestoje 2-ojo forto stotelėje užmiestyje, šalia stūkso apgriuvęs namas, vieta nesaugi. Trys kontrolieriai įsisodino išsigandusią mergaitę į savo automobilį ir paaiškino, kad iškvietė pareigūnus asmens tapatybei nustatyti, nors pavardės ši neslėpė. Tai įvyko vakar 18.15 val., o iš kontrolierių autobuso išsiprašyti man ją pavyko jau po 19 val.

Tik susidūrus su kontrolieriais, mergaitė iš karto skambino man, buvo išsigandusi, ašarodama nupasakojo įvykį, pasakė, kad kviečia pareigūnus, o ją veda į mašiną. Paprašiau perduoti telefoną kontrolieriams. Norėjau išsiaiškinti kas vyksta, pasakyti, kad dukra ką tik po ligos ir negali sušalti, nes vakaras buvo kaip reta šaltas, kad galiu nufotografuoti pažymėjimą, atsiųsti. Kontrolieriai kalbėtis atsisakė.

Atskubėjau į įvykio vietą iš už keturių kilometrų nuo namų. Autobusiukas buvo užrakintas iš vidaus. Kelis kartus pasibeldus, atidarė. Prisistačiau, parodžiau dukros pažymėjimą. Deja, kontrolierės paaiškino, jog „dabar pažymėjimas nieko nebepakeis“, nes turėsime sulaukti policijos pareigūnų ir „nusistatyti tapatybę“. Tai, kad turiu moksleivės pažymėjimą ir savo dokumentus, nieko nekeitė.

Mano vaikas jau buvo įveikęs stresą ir sėdėjo kontrolierių autobusiuke šalia kartu išlaipintos galimai neblaivios moters. Alkoholio kvapas buvo aiškiai juntamas. Šalia stovėjo du žmonės, išlipę kartu su mergaite solidariai laukė, nepalikdami vaiko vieno.

Jokie prašymai paleisti jau valandą laikomą vaiką nepadėjo, buvau įspėta, kad jie elgiasi teisėtai, be to turi kameras ir viską filmuoja, mano dukrą turi teisę laikyti keturias valandas. Išvykus policijos ekipažui kontrolierė dar 15 minučių baksnodama vienu pirštu pildė protokolą, o paklausta, kodėl taip ilgai, atsakė, kad: „turi išsamiai aprašyti situaciją“. Kokią situaciją?

Atvykę policijos patruliai atliko pareigą – nustatė asmens tapatybę. Malonus policininkas iš karto įvertino padėtį, rūpestingai pasižiūrėjo į pas kontrolierius sėdinčią mergaitę, nuramino mane ir šalia stovėjusius žmones ir pasakė labai paprastus žodžius: „žmogiškojo faktoriaus problema“.
Retorinių klausimų ši situacija man iškėlė daug:

Ar pažeidimas, kurio vertė 50 centų, atstojo pareigūnų sugaištą pusvalandį? Manau, kad šie pareigūnai turėjo kur kas svarbesnių užduočių.

Ar kontrolieriai gauna atlygį už valandą sėdėjimo savo tarnybinėje mašinoje su tokiu rimtu pažeidėju?

Ir, galiausiai, ar nei vienam iš trijų kontrolierių, tarp kurių dvi buvo moterys, nekilo klausimas apie vaiko saugumą toje situacijoje? Juk jei atvažiavusi nebūčiau, mergaitė būtų palikta tamsioje užmiesčio stotelėje, net nepasidomėjus, kokiu būdu pasieks namus, ar nebijo, ar turi grynųjų bilietui.

Įstatymai apibrėžia, kad neturintis 18 metų žmogus yra VAIKAS. Neužmirškime to vykdydami savo “pareigas”.

Ačiū už pilietiškumą ir foto Sauliui Meškauskui.

Ramunė Liubinaitė

7 thoughts on “Trys keleivių kontrolieriai valandą laiko demonstravo savo galią prieš vaiką

 • February 28, 2019 at 13:25
  Permalink

  Pries vaika buvo naudojamas psihologinis ir fizinis smurtas. Kreipciausi i teisma, kita karta sios “darbuotojos” gal susimastytu ka daro…

  Reply
 • February 25, 2019 at 22:08
  Permalink

  … kas galėtu paneigti jog prie vaiko buvo priekabiaujama, jog buvo naudojamas psichologinis ir fizinis smurtas ir t. t. juristai galėtu pritaikyti daug daugiau paragrafų ir nors kartą pamokyti kontrolierius kad jie žinotu savo vietą o svarbiausia tų įstaigų vadovus supurtyti kad jie suprastu kad Lietuvoje yra įstatymų kuriu laikosi net policija ir dėl pamiršto namie dokumento sulaikyti ir bausti vaiką ko gero nei Hitleris nei Stalinas nedryso KĄ JŪS DAROT kažkokie kontrolieriai savę iškėlė auksčiau valstybės įstatymų!!!! p. s. ir Vilniuje buvo tikrai man žinomas atvejis kai analogiškas atvejis tik “ nusikaltelis “ buvo ne vaikas o psichikos ligonis kuris kad nepamestu neįgaliojo pažymėjimėjimo jis turėjo dokumento kopiją kuri nepatiko kontrolieriams ir rezultatas buvo įdentiškas laikas paklausti ką kontrolieriai yra auksčiau Lietuvos įstatymo ?????

  Reply
 • February 24, 2019 at 19:49
  Permalink

  Kokioz moterys? Cia bliat sukos.az linkiu kad ju vaikams taip nutikth ir psliktu poto kur vidury lauku nakti.kad pajaustu ka reiskia kai su tavo vaiku taip elgiasi.tokios urodes nevertos vadintis neg zmogumi.

  Reply
 • February 23, 2019 at 15:27
  Permalink

  siukšle ko veida dangstai.Kad tu pastiptum ižgama!!!

  Reply
 • February 23, 2019 at 14:02
  Permalink

  Žmogiškojo faktoriaus problema. Nepykit ant šių darbuotojų. Jos yra tokios, kokios yra. Visa atsakomybė tiems, kas suteikia tokioms moterims tokias teises. Kas būtų, jeigu sutrikusio intelekto žmones paskirtų autobuso vairuotojais? Autobusai taptų pačia nesaugiausia transporto priemone. Nors autobusus vairuoja puikūs specialistai, bet važiuoti autobusu darosi nesaugu.

  Reply
 • February 23, 2019 at 09:28
  Permalink

  Siuksles

  Reply
 • February 22, 2019 at 21:04
  Permalink

  NERA ZODZIU TAI NE MOTERYS- ISGAMOS.

  Reply

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: