Trumpai: kaip atskirti kokybišką kavą nuo nekokybiškos

Visi mes geriame savo pasirinktą kavą, jau pripratome prie sau įprasto skonio ir kavos rūšis keičiame retokai.

Tačiau pasitikrinti, ką gi mes vis dėlto geriame – tikrą kavą, ar gėrimą, prifarširuotą surogatų, gana paprasta, tad kodėl gi to nepadarius?

Lengviausia tikrinti kavos pupeles. Kelis aromatingus grūdelius įmetame į stiklinę su švariu šaltu vandeniu ir paliekame kelias minutes pastovėti. Po to lengvai pamaišome ir, jei vandens spalva nepakito, tai reiškia, kad mūsų kavos pupelės – kokybiškos, o jei vanduo nors truputį pageltonavo – parudavo, tai jau ženklas, kad perkame „pagerintą“, tai yra, padažytą kavą. Kam tai daroma – nežinia, nes kokybiška kava turi ir gerą kvapą ir akiai malonią spalvą.

kava

Panašiai galima tikrinti ir maltą kavą. Pats paprasčiausias būdas – į stiklinę su šaltu vandeniu įdėti šaukštelį maltos kavos ir stebėti, kas su ja darosi. Tikra kava lieka vandens paviršiuje, o tai kas skęsta – tai yra kažkokie skonio „gerintojai“, tai yra, mums absoliučiai nereikalingos medžiagos. Kuo kokybiškesnė kava, tuo mažiau susidarys nuosėdų.

Tačiau šis būdas nėra visai tikslus, tad jei maltą kavą geriate nuolatos, nepagailėkite dar poros šaukštelių ir sužinokite, kokios ji kokybės. Užplikykite 2 šaukštelius kavos, palaukite, kol kava atvės. Tada įpilkite 3 šaukštelius acto ir įlašinkite kelis lašelius jodo. Jei kava smarkiai patamsės, reiškia, kad joje pilna medžiagų, kurių kava vadinti tiesiog negalima. Jei kava išliks natūralios rudos spalvos, ar net pašviesės – reiškia, kad tai kokybiškas gėrimas.

Žinoma, dažniausiai į kavą maišomos sveikatai absoliučiai nekenksmingos medžiagos, tačiau kam mums to teikia? Miežių mes galime įsigyti daug pigesne kainą ir ne juos gerti, o išsikepti skanų naminį ragaišį :)

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.