Tiesiog kepsnys

Gaminant šį kepsnį galima naudoti įvairiausias daržoves, atsižvelgiant į tai, ką mėgstate arba ką tuo metu turite po ranka. Tinka ir morkos, pomidorai, salierai ar net grybai, žodžiu, laisvas pasirinkimas. Skaniai išsikepti mėsytę galima ir nevoliojant jos į miltus ar džiūvėsėlius. Beje, nuotraukoje lėkštėje patiektas kepsnys – tai mano pusryčiai. Daugoka, bet mėgstu ryte gerai pavalgyti. Paprastai viską pasiruošiu vakare (matosi pirmoje nuotraukoje), o ryte, kol ruošiuosi į darbą, maistas orkaitėje iškepa. Taigi, viskas paprasta.

Produktai (kiekių nerašau, nes viskas priklauso nuo to, kiek kepsniukų norėsite išsikepti ir kiek daržovių bei sūrio ant jų prisikrauti):

Kiaulienos nugarinė (bet, manau, tiktų ir sprandinė ar vištos krūtinėlė),
Paprika,
Svogūnų laiškai,
Špinatai,
Krapai,
Pomidorų pasta (ne kečupas ir ne padažas todėl, kad juose gausu cukraus ir krakmolo),
Fermentinis sūris,
Mėsai paruošti – pipirai, įvairūs prieskoniai, citrinos sultys, alyvuogių aliejus.

Gamyba:
1. Tradiciškai paruošti mėsą – supjaustyti, pamušti, ištrinti prieskoniais, apšlakstyti citrinos sultimis ir alyvuogių aliejumi. Jei yra galimybė, leisti pasimarinuoti nors kelias valandas.
2. Ant paruoštos ir sudėtos į kepimo indą mėsos dėti smulkiai pjaustytus – papriką, špinatus, svogūnų laiškus, krapus (kaip minėjau, čia tinka ir tarkuota morka ar salieras, pjaustytas pomidoras, grybai ir pan.), uždėti kelis šaukštelius pomidorų pastos.
3. Kepti orkaitėje apie 40-45 min., tada uždėti pjaustyto ar tarkuoto sūrio, apiberti krapais ar kitais žalumynais ir dar pakepti apie 5-10 min.

Aš šį kartą valgiau su pavasarinių žalumynų salotomis: salotų lapai, špinatai, krapai, rukolos salotos, ridikėliai, agurkai, druska, pipirai, citrinos sultys, alyvuogių aliejus.

Skanaus!

 

Žaneta

Turėtų patikti

Hits: 309

Posted in Keto patiekalai and tagged , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.