Teisė rinktis ką valgyti. Ar ji reikalinga?

Labai gerai pasimokiau iš Lietuvoje nuskambėjusia istorija su šaldytais embrionais.

Daug kas paaiškėjo: kažkada sakiau, jog visa mano pasaulėžiūra tarsi dėliojasi iš mozaikų ir, jei kas netinka, netelpa, nesiderina, tada lieka tuščia vieta iki sekančio varianto.
Embrionai ir dabartinis moterų bei vyrų nevaisingumas man labai aiškiai iliustravo savo jau anksčiau grumuliuotą mintį, kad gyvenime viskas ne taip jau ir paprasta. Ypač tai taikytina tokiems pasakymams, kaip “kiekvienas turi teisę rinktis” ar “kiekvienas valgo tai, kas jam tinka”. Ne, mielieji, kai kurių dalykų gyvenime rinktis nedera, netgi draudžiama.
Mes esame gyvūnai, vadinami žmonėmis. Ir mes niekuo iš principo nesiskiriame nuo kitų gyvūnų, tik galime kiek daugiau mąstyti ir “nugęsinti” savo prigimtį, tačiau gamta to neatleidžia.
Mes aiškiname, kad galime valgyti bet ką (kalbėkime apie mūsų geografinį regioną). Taip, galime, tačiau “bet ką” reikia valgyti tik tada, kai nėra geriausio mums priimtino maisto.
Mes čia, šaltoje Lietuvoje bandome maitintis indiškai – vegetariškai. Taip pat mes valgome smarkiai chemikalais užterštus produktus, ir nesvarbu, kas tai – augalas ar mėsa. Mes ryjame krūvas natūralių ir perdirbtų krakmolingų ir saldžių angliavandenių, nors šiaip, natūraliai gamtoje jų ragautume tik sezono metu, arčiau rudens.
Svarbiausia, kad visi šie mūsų neteisingi įpročiai bei papročiai mūsų pačių pateisinami: prikurta begalė teorijų, paaiškinimų. Mus konsultuoja psichologai, nutricionistai, dietologai, remiamasi visokiais “Anglijos mokslininkų tyrimais” ir t.t.
Bet, kaip mes besirangytume, gamta yra gamta.
Čiaukšt, ir Lietuvoje 50 tūkstančių nevaisingų porų!
Ar jums tai nieko nesako? Gal čia koks nevaisingumo gripas užpuolė?
Ne.
Tai išdava visų mūsų netikusio gyvenimo. Arba mūsų tėvų gyvenimo klaidų. Nėra laukinėje gamtoje žinduolių rūšies, kurių nevaisingumas siektų tokį lygį, kaip žmogaus, konkrečiai – mūsų šalies gyventojų. Ir čia paaiškinimas paprastas; visi gyvūnai maitinasi tik tuo, ką jiems gamta (galima pavadinti ir dievu) skyrė ir niekuo daugiau. Taip pat jie gyvena tik savo gyvenimus, sau pritaikytose sąlygose.
Šiuo atveju mums mūsų protas – mūsų priešas. Mes prisimąstėme iki baltų arklių, nors, nuraminus mintis ir tykiai iš šono pažvelgus į save, į savo gyvenimo aplinką bei sąlygas, kiekvienas mūsų aiškiai suvoktų, kuo ir kaip jis turi maitintis ir kaip gyventi. Ši informacija mūsų genuose.
Tačiau mes priešinamės sau, vis bandome atrasti kažkokį stebuklą ir už tai esame griežtai baudžiami.
Kaip jau sakiau – gamtai “nusispjauti” į mūsų pamąstymus ir išvadas, tolerancijas ir pasirinkimus. Ji – nepaperkama, o tuo labiau – neapgaunama. Štai ir rezultatas – nevaisingumas. Prie to dar – tūkstančiai mirštančių nuo vėžio ir širdies bei kraujagyslių ligų. Galima sakyti, kad tai yra karma už mūsų kultivuojamą gyvenimo būdą. Mes, patys sau atleisti daug ką galime, gamta ir fiziologija, deja, klaidų neatleidžia niekada.

Tačiau, ar viskas jau taip prastai? Visaip: kartais daug ką dar galima ištaisyti, o kartais traukinys jau būna nuvažiavęs. Bet kokiu atveju, pabandyti normaliai gyventi, sveikai maitintis – niekada nevėlu.

Tam yra sukurta programa “Gera sveikata”. Tai – tvirtas žingsnis į savęs supratimą bei savo vidinių galimybių atradimą. Žmogaus organizmas yra stiprus, galingas, tobulas, tik, kartais, reikia jam netrukdyti. Šiuolaikinis įtemptas gyvenimo būdas, chroniškas stresas, palaida mityba, nesaikingas alkoholio vartojimas mūsų organizmus labai žaloja, išlaiko tik stipriausieji. Tačiau, ar ilgai tokiu gyvenimu džiaugsis ir jie?

Programa “Gera sveikata” – tai ne tik mityba ir tam tikras dienos režimas. Užsisakę pagrindinį programos paketą, gali nuolat konsultuotis ne tik dietos metu kylančiais techniniais klausimais, tačiau ir sužinoti esmines gyvenimo taisykles, fundamentą.

Tad, visus, norinčius pradėti sveiką gyvenimą, ir nežinančius, kaip tai pradėti, kviečiu dalyvauti 2 savaičių programoje, kurios metu bus sureguliuotas jūsų metabolizmas, attitinkamai, po kiek ilgesnio laiko, dings visi nemalonūs sveikatos sutrikimai. Tuo pačiu programos metu atsikratoma kelių kilogramų antsvorio. Programos pabaigoje pateikiamos rekomendacijos, padėsiančios pilnai atsikratyti viršsvorio (aišku, per ilgesnį laiko tarpą) ir maksimaliai susigrąžinti sveikatą.

Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Hits: 1719

Posted in Skaitiniai and tagged , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.