Sūrio apkepas su daržovėmis

Kadangi mėgstu sūrį ir jau beveik metai kaip galiu jį drąsiai valgyti (nes anksčiau gi galvojau, kad riebus sūris yra blogis ir viena iš nutukimo priežasčių), todėl dalinuosi naujai išbandytu patiekalu, kuriame gausu sūrio.

Taigi. Sutarkavau per „burokinę“ tarką 50 g fermentinio sūrio, 100 g kietojo sūrio, 125 g mocarelos sūrio, apie 700 g cukinijos, 1 morką. 1 svogūną ir 2 skilteles česnako susmulkinau, pakepinau svieste ir supyliau į bendrą sūrio masę. Tada visą masę gerai išmaišiau rankomis, nes taip pasirodė patogiau nei šaukštu. Atskirai išplakiau 4 kiaušinius ir taip pat supyliau prie kitų produktų.

Aišku, įbėriau druskos, pipiriukų, krapų, baziliko, salierų lapelių, žodžiu, tinka visokios mėgstamos žolelės ir prieskoniai. Viską gerai išmaišiau, supyliau į kepimo indą ir „užklojau“ apkepą pjaustytas pomidorais. Kepiau apie valandą. Prieš baigiant kepti dar užbėriau ant viršaus tarkuoto fermentinio sūrio. Valgiau su česnakiniu padažu, kuris yra gaminamas labai paprastai, tiesiog į grietinę įtarkuoju česnako, įberiu druskos ir pipirų.

Manau, padažai čia tiktų visokiausi, kad ir spirgučiai ar pomidorų pasta. Kepiau pirmą kartą, karštas skanus, o gal ir šaltas bus visai nieko. Skanaus!

kep

Autorė Žaneta

Jei norite trokštate būti sveiki, jei nuolat norite gauti normalaus sveiko maisto idėjų, prisijunkite prie mūsų facebook grupės “Tikras riebus maistas“!

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.