Stambus kūnas – jokia bėda

Jau nestebina ta keista neapykanta, nors kartais ir užslėpta, kiek storesniems, stambesniems žmonėms. Ne, nebūsių tolerantiškasis amerikietis, teigiantis, kad myliu savo kūną tokį, kokį turiu ir juo didžiuojuos. Prisižiūrėti privaloma.

Iš kur atkeliavo tas kvailas, drąsiai sakyčiau  – idiotiškas lieso kūno kultas? Tiksliai nepasakys niekas. Gali būti, kad nesveiką liesumą išpopuliarino žymiausieji madų dizaineriai, kuriems moterys reikalingos tik kaip demonstracinis įrankis, kalbant paprasčiau  – jiems reikalingos vaikščiojančios pakabos. Gi kvailos mergaitės, stebėdamos madų šou, mato tik tai, kas joms patinka: nauji madingi drabužėliai, rafinuota publika, šviesos, sterilumas, baltas grožis, šou pabaigoje –  audringi plojimai. Ir tokį štai saldų manekenių gyvenimą mergaitės susiejo su liesu, ligotu ir išbalusiu kūnu.

Modelis Alaina Zimmer. Nuotrauka iš http://extratv.com

O gal tokį nesveiko liesumo kultą išpopuliarino taip pat nesveiki nesveikų turtuolių troškimai? Gal jų paslėptas noras mylėtis su vaikais buvo išreikštas, per liesų, vaikiškų merginų pasirinkimus ir pasirodymus kartu viešose vietose?

Visais laikais labiausia buvo vertinamos kiek stambesnės, nei vidutinybė, moterys. Tai reiškė didesnę jėgą, ištvermę, sveikatą. Lengvesnį gimdymą, atsparumą ligoms, epidemijoms, gebėjimą ilgiau neišsekti.

Imkime, kad ir įdomų faktą iš senosios Jugoslavijos. XIX a pabaigoje pačios “madingiausios” žmonos turėjo sverti ne mažiau 70 kg. Liesesnės to meto gyvenimo tempo neatlaikydavo. Būris vaikų, namų ruoša, vyro priežiūra… Ir tai buvo miestietiška mada. Lieknos moterys išpopuliarėjo tik industrinės revoliucijos įkarštyje, kai buvo pradėti išradinėti buitį ir gyvenimą lengvinantys įrenginiai, kai atsirado kiek didesnis turtingųjų sluoksnis, kuris gebėdavo savo moteris atleisti nuo darbo ir namų ruošos.

Tad, kiek didesnis svoris, nei teigiama įvairiuose “gyvenimo būdo” leidiniuose bei TV laidose, yra normalus dalykas.

Mokslininkai, stebėję nedidelį antsvorį turinčius žmones, konstatavo, kad jie daug atsparesni įvairioms infekcijoms, taip pat, nepatikėsite, širdies ligoms! Jų organizmas lengviau susidorojo su bet kokiu stresu, kuris ir yra praktiškai visų ligų priežastis.

Bet reiktų visada atsiminti vieną dalyką: saikingas antsvoris ir nutukimas turi labai neaiškią ribą. Kaip žinoma, nutukusieji serga visomis įmanomomis ligomis ir jų amželis labai ribotas. Taip jau yra.

Kaip žinoti, ar tu esi “saikingas storulis”, ar tau jau reikalinga pagalba?

Atsakymas paprastas: jei kasdien jautiesi puikiai, jei neskauda sąnariai, nekankina nenormalus širdies darbas, jei nejauti aukšto kraujo spaudimo simptomų, tu esi “sveikai storas”. Vyrams dar paprasčiau: jei yra normalus lytinis potraukis, tada viskas tvarkoje.

Riba peržengta, kai sunku lipti laiptais, kai dūsti eidamas į parduotuvę, kai negali be pastangų užsirišti batų raištelių, kai tavo mėgstamiausias poilsis  – išsidrėbti prieš TV ar kompiuterį. Kai nebesinori moterų (vyrams).

Kaip viską kuo greičiau “sureguliuoti”?

Yra keletas labai paprastų taisyklių, kurių laikantis gyvenimo kokybę galima pakeisti per kelis, net per vieną mėnesį!

Pirma: bent laikinai (porai  – trejetai mėnesių ) atsisakykite visų alkoholinių gėrimų. Labai dažnai tai būna vienintelė ir esminė per didelio svorio priežastis.

Antra: laikinai (kol atgausite puikią savijautą) atsisakykite visų miltinių patiekalų ir bulvių. Neišsigąskite, vėliau galėsite grįžti prie sau įprastos mitybos, tik, klausimas, ar benorėsite?

Trečia: valgykite kuo daugiau įvairių daržovių ir valgomųjų žolių. Derinkite jas su mėsos ir žuvies patiekalais, jokiu būdu ne nuliesintais. Sezono metu daržovės turėtų sudaryti didžiausiąją kiekybinę maisto dalį.

Ketvirta: dėmesio, laaabai svarbu! Pradėkite vartoti tik tikrus riebalus! Štai jų sąrašas, trumpas, tačiau to pilnai užtenka:

sviestas (grynas ir lydytas);

gyvūninės kilmės taukai (kiaulių, vištų, žąsies, anties, avių lajus…);

tyras alyvuogių aliejus;

kososo aliejus;

palmių aliejus (jei gaunate tikro, nes labai daug falsifikatų).

Naudokite riebius produktus: lašinius, kiaulieną, riebią žuvį, avokadą.

Penkta: visomis išgalėmis venkite stresinių situacijų, o jei išvengti sudėtinga, BŪTINAI rimčiau užsiimkite sportu.

Tai tiek.

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.