Mūsų smegenys nuolat rūpinasi, kad organizmas nepritrūktų svaigalų

Įdomus organas, tos smegenys.

Jos viską organizuoja taip, kad niekada nebadautų ir, jei jūs išalkote, tai reiškia, kad šį pojūtį jums “organizavo” jūsų pačių smegenys ir dabar tiesiog privalote kuo greičiau užkąsti.

Nes, ką ir kiek bevalgytumėte, pačios pirmosios energijos nešėjų dozės papuls į smegenis, o tik po to bus pasirūpinta likusiu kūnu. Ne, ne raumenų nualinimas sukelia alkio jausmą, o tik neuronų badas.

Bet įdomiausia yra tai, kad už gerą mitybą smegenys iš karto atsidėkoja: jei jos patenkino savo energetinius poreikius, jūsų savijauta iš karto keičiasi: atsidėkodamos smegenys pradeda sintetinti … alkoholį! Taip, taip, kai jūs skaniai valgote ir juntate pasitenkinimą, jį jums sukelia smegenų dovana – specialiai jūsų malonumui išskiriamas alkoholis. Taip pat smegenys sugeba organizuoti kanabinoidų ir opiatų sintezę, tad, jei po sunkios darbo dienos maloniai išsidrebiate ant sofutės ir nustojate galvoti (svarbiausia – nustoti galvoti!), smegenys jums už tai iš karto pameta porciją pačių tikriausių narkotikų.

Kaip žinoma, greičiausia smegenis pamaitinti gali gliukozė, todėl jūs esate skatinami naudoti kuo daugiau cukrų turintį maistą. Gliukozei pasiekus neuronus, iš karto išskiriama dozė alkoholio, todėl dažnas žmogus, valgydamas saldumynus, jaučia padidintą malonumą. Galima drąsiai teigti, kad užkietėję saldumynų mėgėjai yra … alkoholikai. Tačiau tai yra normalu, alkoholiu jus aprūpina pačios smegenys, o ne bobutė už kelis eurus.

Vartojantys mažai cukraus, valgydami gali drąsiai išgerti 20 – 30 ml stipresnio alkoholinio gėrimo (ar atitinkamai didesnį kiekį sauso vyno, tikro alaus) ir tai niekada nesukels jokių neigiamų pasekmių, šis gėrimas tiesiog imituos smegenų skatinimus valgyti saldžiai. Beje, tai, kad nuo saldumynų jūs galite susirgti visomis pasaulio ligomis, smegenų nejaudina. Jos rūpinasi, kad išgyventų jos pačios ir tik šią dieną.

Pagalvojau, šis nedidelis tekstas yra visai neblogas atsakymas alkofanatikams, nuolat klykaujantiems, kad “alkoholis nuodas ir nėra saugių jo dozių!”  Yra, brangieji, yra. Ir, jei jūs negeriate, tačiau smarkiai vaišinatės saldžiais bei krakmolingais angliavandeniais, jūs gaunate tą “nuodingą” alkoholio dozę. Ir kas gaunasi? Namuose tyliai svaiginatės, o viešumoj rėkaujat, kad vartoti negalima.

Štai tokios tokelės.

Saulius Veržikauskas

Posted in Tai įdomu and tagged , , , .

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.