Smegenys sako – žudyk, protas – dar palauk…

Pripažinkite: nardymas po facebook’a – tai tinginystės išraiška.

Paprasčiausiai, smegenims leidžiama atsipalaiduoti: tiesiog skaitomas niekuo neįpareigojantis tekstas, o po to, jei kyla noras, rašomi taip pat niekuo neįpareigojantys komentarai.

Tai yra natūralus procesas: smegenys visais būdais stengiasi taupyti energiją. Jos gi nesuvokia, kad namuose stovi pilnas maisto šaldytuvas, iš kurio bet kada gali pasiimti maisto.

Atsipalaidavus (atsisakius per daug intensyvaus mąstymo) smegenys organizmą apdovanoja įvairiais narkotikais. Taip, taip, išlaisvinamos medžiagos, suteikiančios palaimos jausmą. Tai ir opiatai, ir kanabinodai, tad, sakydami, kad facebook’as ar kitas socialinis tinklas mus traukia, tarsi narkotikas, nemeluojame.

Jei esame priversti pradėti kiek intensyviau mąstyti, iš karto pajaučiamas diskomfortas – smegenys visais būdais stabdo “nereikalingą” energijos naudojimą. Taip pat jos pateikia kuo paprastesnes išeitis. Štai, nepatiko kaimynas – smegenys sako: “duok į snukį arba užmušk! Problema bus išspręsta!”

“Kaip išmokti netingėti?” Asociatyvi nuotrauka, asmeninis albumas.

Smegenims nusispjauti, jog žmonės prisigalvojo įvairių įstatymų ir už žmogžudystę teks ilgai ir nuobodžiai sėdėti. Smegenys, geriausiu atveju, gali “planuoti” tik 2 savaites į priekį, nors joms priimtiniau rūpintis tik šia diena. Svarbu, kad dabar gerai, o kas bus toliau – pamatysim…

Tad, jos ir sako: “užmušk ir aš tave apdovanosiu palaimos jausmu”…

Tačiau tu kaimyno nežudai, o pradedi galvoti, kaip ir ką suorganizuoti, kad su kaimynu sutartum. Mandagiai pakalbėti? Griežtai pakalbėti? Kviesti policiją? Išsikelti gyventi kitur? Tyliai kentėti ir kenkti? Oooo… Tokiems išmąstymams jūsų smegenys nepritaria, todėl kaimyno problemos sprendimas jums baisiai nemalonus.

Tačiau mąstymas yra žmogaus esmė. Ne gyvulio, o žmogaus. Kuo daugiau mąstai, sprendi, organizuoji, tuo tikresnis ŽMOGUS esi, tuo labiau nutolęs nuo laukinių instinktų ir emocijų valdomo pasaulio.
Normaliomis sąlygomis kiekvienas padaras, tuo pačiu ir žmogus, stengiasi gauti jau gatavus atsakymus, tokiu būdu smegenys sėkmingai atlieka du svarbius darbus: “išsprendžia” problemą ir sutaupo energiją.

Priminsiu: ramybės sąlygomis smegenys naudoja nuo 9 procentų visos organizmo sunaudojamos energijos, o, kai mąstymas itin intensyvus, galima pereiti net prie 25 procentų! O tai jau ketvirtis visos energijos! Gi pačios smegenys – organas ne toks jau ir masyvus. Žmogaus galvos smegenys sveria 1020-1970 g. Vidutiniškai vyrų galvos smegenys sveria – 1 438 g, moterų – 1 263 g.  Lyginant galvos smegenų svorio santykį su kūno svoriu, žmogus turi didžiausias smegenis iš visų gyvūnų.

Ir čia slypi atsakymas, kodėl žmonės patiki iškalbingais ir gerai pasiruošiais politikams, kurių pažadai, tarsi ramunėlių arbata akims, ramina ir suteikia pasitenkinimą.

Taip pat reiktų suprasti, kad visos pasaulio religijos remiasi šiuo principu: duok gatavus ir malonius atsakymus, ir žmonės seks paskui tave. Supraskite, kad visi religiniai pasakojimai sudėlioti taip, kad žmogus kuo paprastesniu keliu rastų jį dominančius atsakymus, o atsakymų teisingumas ne taip jau ir svarbu. Mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad itin religingų žmonių smegenys dirba pačiu mažiausiu pajėgumu ir, praktiškai prilygsta laukinių primatų mąstymo intensyvumui. Tai nėra blogai, ir tai nėra įžeidimas, paprasčiausia, kiekvienas mūsų turėtų pagalvoti, kiek mumyse yra laukinio padaro, o kiek ŽMOGAUS…

Ir pabaigai – klausimas.

Kaip kovojate su natūralia, prigimtine organizmo būkle – tingumu?

Pasidalinkite komentaruose gera patirtimi, nes, jaučiu, virstų į gyvulį…

Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Hits: 410

Posted in Be cenzūros, Įdomybės and tagged , , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.