Slaptas priešas žiemą – dehidratacija

Daugiau vandens žmonės įpratę vartoti šiltuoju metų laiku, o žiemą organizmui, regis, skysčių reikia mažiau. Būtent dėl vėsaus oro šaltuoju metų periodu žmonės vartoja daugiau karštų gėrimų, tačiau pamiršta paprastą vandenį. Nežinodamas dehidratacijos simptomų, dažnas šį negalavimą sumaišo su įvairiomis ligomis.

Dehidratacijos simptomai:

  • Galvos skausmas.
  • Sumažėjęs kraujospūdis.
  • Aptemimas akyse ir galvos svaigimas staigiai atsistojus.
  • Raumenų spazmai.
  • Jėgų trūkumas.
  • Išsausėjusi oda.

Patarimas

Sutrikus vandens balansui organizme, žmogų ima traukti sūrus maistas, nes jame esanti druska leidžia organizme sulaikyti vandenį, tada inkstai prafiltruoja mažiau vandens ir sumažėja. Jei pajutote, kad labiau nei įprastai norite sūraus maisto, pirmiausia atsigerkite vandens. Jo kiekio atstatymas patyrus dehidrataciją, turėtų vykti iš lėto, nemaukiant skysčių kibirais, kad po vieno šoko organizmo neištiktų kitas.

Kaip apsisaugoti

Kiekvieną rytą būtinai išgerkite stiklinę šilto vandens, jis padės atstatyti skysčių pusiausvyrą organizme, kuris sutrinka miego metu. Vanduo skatina medžiagų apykaitą, „pabudina“ organizmą, tad greičiau pasijusite žvalūs ir kupini energijos. Pasimėgauti vandens stikline galima ir likus pusvalandžiui iki valgio. Vanduo skystina kraują, palengvina maisto medžiagų įsisavinimą ir gerina virškinimą.

Jei neįsivaizduojate savo dienos be kavos puodelio ar net kelių, po kiekvieno jų, turėtumėte išgerti bent porą stiklinių vandens. Moksliškai įrodyta, kad kofeinas ne tik veikia tonizuojančiai, bet ir paspartina vandens pasišalinimą iš organizmo. Stiklinė vandens po treniruotės taip pat padės atkurti vandens trūkumą kraujyje.

info ekspres

Turėtų patikti

Hits: 203

Posted in Įdomybės and tagged , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.