Rytinis alaus gėrimas Bratislavoje prie parduotuvės ir gilūs pamąstymai apie tai

Dalintis
  •  
  •  
  •  

Šiandien anksti ryte, Bratislavoj nuvykom į “Tesco” – visą parą dirbantį prekybcentrį, su viltimi nusipirkti įvairių sūrių, kuriais garsi Slovakija, bei, žinoma, Čekija.

Kraudamas į vežimėlį puikius ir ne visai brangius sūrius vis galvojau – kodėl aš jų negaliu prisipirkti Lietuvoje? Vat, negaliu. Per biednas esu, o prieš išvykdamas iš Lt nardžiau po maximas ir rimius, net į norfą buvau užbėgęs, tačiau sūrių pirkti nedrįsau.

Besigrožint puikiais sūriais bei mėsos gaminiais, bemetant į vežimėlį anties bei žąsų taukus, akis užkliuvo už begalinio alaus stendo. Kaip žinoma, čekų ir slovakų alūs vieni geriausių Europoje, gal net ir pasaulyje. 

Nustebino kainos. Geras “Auksinis fazanas” alus skarbonkėse – po 0,54 euro už puslitrį. Butelinis dar pigesnis, tik tarą reiktų priskaičiuot, tai pigiau gal ir nesigauna, bet vietiniams tai tikrai pigu. 

Įsimetęs porą pakų alučio dar užsukau į vyno parduotuvėlę, kur puikus rizlingas (čekiškas, pavaišino – tikrai puikus) – po 2,99€ už bonką, o jei kas nori pilstomo, tai tokia pati kaina už litrą. 

Dar pirkau rūkytos mangalicos dešros (8€/kg), tai su užkanda viskas kaip ir išspręsta.

Tačiau maloniausias vaizdelis manęs laukė išėjus iš parduotuvės. Kiek atokiau, tačiau nesislapstydamas, alų gėrė (8 val ryto!) vietinis pamėlynavęs frontas ir į tai niekas dėmesio nekreipė!

Aurelijus ar jam koks pritariantis tautietis, žinoma, nualpęs būtų, tačiau aš pagalvojau, kad mūsų draudimai girtuoklių problemos tikrai neišspręndė, tik mūsų vargšiukai tokią valandą laižo kokį nors nuodingą pilstuką, odekolonu užsigerdami, o štai slovakai oriai ir linksmai triūbina vieną geriausių alų pasaulyje. 

Nežinau, nežinau, ar slėpdami problemą ją galime išspręsti? Manau, tai tik dar rimtesnės problemos atidėjimas ateičiai. Na, lai perkasi tie vargšiukai tą alų rytais, vis geriau, nei kokius bobutės nuodingus myžalus lakti…

Saulius Veržikauskas

Publikuojame labai patikusį Mariaus Valiuko komentarą šia tema (gramatika ir stilius netaisyti):

Pas mūsų tautą būtų lyg ir viskas gerai, bet matau dvi esmines tautinio geno (ar tai sąmonės) pažeidimo vietas:

1. Mes realiai niekada nebuvome laisvi, t.y. visą laiką gyvenome baudžiavoje – LDK laikais eilinis lietuvis ir formaliai, ir realiai gyveno baudžiavoje, nes tada buvo tokia santvarka visur “tolerantiškoje” Europoje. Po to LDK padalinimas ir carinės Rusijos priespauda. Sukilimai ir t.t. Tada pirmasis pasaulinis karas ir visas kraštas nuniokotas, tada smetoniškoji “nepriklausomybė”, kurioje vėlgi eilinis lietuvis lenkė nugarą prie rankiniu būdu kultivuojamo žemės ūkio nuo saulės iki saulės baltos dienos nematydamas, vos tik pradėjo formuotis kažkokia rimtesnė aukštuomenė, intelektualai ir t.t., pyst vėl sovietinė okupacija, represijos, trėmimai, tada vokiečiai, tada vėl sovietai…

2. mes realiai gyvenome nuolatiniame skurde…kada valstietis gyveno gerai? Prie sovietmečio žmonės ką matė? Ką matė smetoniškas valstietis? Tai va – matyt genuose yra kažkas užkoduota – nuolat mušamo ir alkano šuns efektas. Visko bijo, bet tik va leisk jam “pasijusti kietu”, tai kai jam pačiam draudė, tai jis vos tik valdžią gavęs sąmoningai ar ne norės pats “načialninku” pasijusti ir drausti, bausti kitus. Su kainomis tas pats. Kokiam pasąmonėje nuolat nedavalgusiam žmogui tas sūris atrodo labai brangus ir vertingas, todėl jis jį nori už labai brangiai parduoti. Ir kuo greičiau tapti krūtu ir turtingu kaip tas ponas, kuris jo prosenelius (genetinė info matyt likusi) tvarino bizūnu. Va jums ir Palangos kainų efektas…O dar dadėkim, kad mus valdo skandinavų finansinė mafija, kuriai vienintelis tikslas – kuo daugiau tokiu mentalitetu pasinaudojant nulupti pinigų (prekybcentriai, kaip ir bankai, priklauso toms pačioms finansinėms grupėms), tai jie ir kala pelną be ceremonijų. A ko nekalt, jei lietuvis tą sūrį pirks už dvigubai ar trigubai didesnę kainą, o nieko nepadarys, net piršto nepajudins, kad jam mokėtų daugiau nei minimumą… Kaip Tapijo Paarmos, buvusio Telekomo vadovo, klausė (kada Telekomas buvo privatizuotas ir siautėjo su kosminiais tarifais, sujungimo mokesčiais), kad ko taip lupikaujat? Jis atsakė, kad yra verslininkas, jam valdžia mūsų davė visas sąlygas tai daryti ir jis tiesiog kala babkes be jokių filosofijų. Kala tiek, kiek maksimaliai gali užkalti. Ir jis buvo teisus.

Hits: 142

Turėtų patikti


Dalintis
  •  
  •  
  •  
Posted in Be cenzūros and tagged , , .

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.