Povilas Gylys: bijanti Prezidentė

Ar pastebėjot, kad D.Grybauskaitė BIJO žmonių. Ji bijo rinkėjų su kuriais ji tiesiogiai beveik nebendrauja. Ji bijo žurnalistų su jų iš anksto nesuderintais klausimais. Nors dauguma jų yra pasiruošę jai nuolankiai pasitarnauti. Ji neatlieka net savo reprezentacinės funkcijos: nevyksta į kaimyninių šalių-Estijos, Latvijos,Lenkijos- valstybingumo šimtmečio jubiliejus. Bijo, tingi ar kaprizas vėl užėjo?

Ji visuomenei nepasiūlo fundamentinių su nacionaliniu saugumu susijusių sprendimų variantų. Ji tūno prezidentūroje ir, kaip suprantu, vadovavimo aistrą patenkina komanduodama jos darbuotojams.

Tiesa, ji noriai fotografuojasi su vaikais ir su senoliais. Na, jie nepavojingi- pamaloninti jos dėmesio jie nereikalingų klausimų neužduoda.

Kartais būna ir unikalių pasaulinės politikos požiūriu poelgių.

Turiu omenyje jos planą su vaikais vykti į Laplandiją… Nuo dešimties metų domiuosi politika, tačiau nieko panašaus nesu nei matęs, nei girdėjęs.

Nenuneigsi to, kad D.Grybauskaitė mėgsta politines intrigas- juodas pažymas, partijų ir jos nemėgiamų politikų patąsymą po valdiškų namų koridorius ir pan. Žmonės kalba, kad ji yra linkusi į tarybinio tipo telefoninę teisę. Turėtume daugiau laisvos žiniasklaidos, ji pasidomėtų, ar tai tiesa.

O tuo metu iš šeimų tūkstančiais grobiami vaikai. Ir tai daro piktos tetos iš vaikų teisių institucijų. Šalyje, nepaisant BVP augimo, siautėja skurdas ir didėja nelygybė. Visų akyse vyksta masinis miškų kirtimas bei chaosu virtusi švietimo “reforma”. Matome kultūros sferos vegetaciją. Gal aš nesu pakankamai dėmesingas prezidentės veiklai, tačiau nieko prasmingo ir ryžtingo šiais ir kitais gyvybiškai svarbiais šalies gyvenimo klausimais iš jos nesu girdėjęs. 

Ir paskutinėmis dienomis, kai į viešumą iškilo globalaus susitarimo migracijos klausimu problema, prezidentė neišeina į viešumą ir asmeniškai nepaaiškina, kokią nacionalinio masto naudą atneš to pakto pasirašymas. Ji tai paveda padaryti prezidentūros, atsiprašau, “aparatčikui”. O tai yra akivaizdus asmeninės atsakomybės vengimas. 

Prieš abejus prezidento rinkimus esu viešai įspėjęs rinkėjus, kad pasitikėti D.Grybauskaite nereikėtų. Bet nomenklatūra ją totaliai rėmė. Ir žmonės patikėjo… Dabar rinksime jos įpėdinę ar įpėdinį. Savo kandidatus nomenklatūra jau parinko. Rinkėjams teliko formalumas- apiforminti , įteisinti nomenklatūros pasirinkimą.

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.