Policija kviečia apklausai dėl LRT laidai duoto interviu. Sudomino iš konteksto išskirta frazė

Šį atsitikimą su Mariumi Ivaškevičiumi ( Lietuvos prozininku, dramaturgu, kino scenaristu, režisieriumi) būtų galima pavadinti pačia idiotiškiusia valstybinės cencūros apraiška, tačiau geriau apie tai lai sprendžia pats skaitytojas.

Šis tekstas skelbiamas Mariaus Ivaškevičiaus facebook paskyroje:

Naujas etapas. Esu kviečiamas per 10 dienų atvykti į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą dėl duoto interviu LRT.

“Laba diena,
2019-01-28 skyriuje gautas asmens skundas, dėl to, kad Jūs, dalyvaudamas VšĮ Lietuvos radijos ir televizijos laidoje “Radijo popietė” 2018-12-28, savo pasisakymais (konkrečiau laidos metu 14 min. 44 s. pareikšdamas <išstūmėm daug lenkakalbių, išstūmėm, išžudėm žydus...>), apšmeižėte lietuvių tautą, bei kurstėte neapykantą tautiniu pagrindu. Sprendimui priimti, reikalingas Jūsų paaiškinimas, koks buvo šių Jūsų išsakytų žodžių tikslas, mintis, esmė. Ar galite atvykti į skyrių ir pateikti paaiškinimą?”

Jolanta Kryževičienė nenustebkite, jei ir jūs būsite pakviesta liudyti, nes bandoma ištirti: kada, kokiu būdu su kuo buvo derinamas interviu davimas minėtai radijo laidai, ar buvo iš anksto derinami klausimai ir temos, kurie buvo užduoti interviu metu, ar buvo iš anksto planuota kalbėti apie lenkakalbius, žydus ir kitas tautines grupes ar minima konkrečia fraze “išstūmėm daug lenkakalbių, išstūmėm, išžudėm žydus…” norėta, turėtas tikslas apšmeižti, kurstyti neapykantą, minimų tautinių grupių atžvilgiu, koks buvo šio pasisakymo tikslas ir esmė, pagrindinė mintis ir pan.?

Čia visa mūsų šio pokalbio su Jolanta Kryževičienė citata:
“Lietuvai reikėtų tapti iš stumiančios savo piliečius iš savęs į kviečiančią, nes per paskutinį šimtmetį, kurį šiandien švenčiame, buvo labai ryškus stumimas įvairių, neatitinakčių tam tikro kanono lietuvių arba Lietuvos piliečių. Taip mes išstūmėm labai daug lenkakalbių iš pradžių, vėliau išstūmėm, išžudėm žydus ir dabar netgi mūsų požiūris į tuos emigrantus yra maždaug toks: išvažiavot ir gerai, mums jūsų nereikia, mes likom, mes būsim tikri lietuviai, o jūsų vaikai niekada negaus dvigubos pilietybės ir panašiai. Norėtųsi, kad pasikeistų šis požiūris, kad mūsų šalis kviestų ir vertintų savo tautiečius, o ne bandytų jų atsikratyti. Tuomet gal ir tų išvažiuojančių būtų mažiau, nes čia ne vien ekonomika – labai daug žmonių kalba apie tai, kad jautėsi nereikalingi Lietuvoje ir todėl išvažiavo. Tai nereiškia, kad jis rado laimę ten, tiesiog jis nesijautė gerai čia.”

One thought on “Policija kviečia apklausai dėl LRT laidai duoto interviu. Sudomino iš konteksto išskirta frazė

  • February 26, 2019 at 20:00
    Permalink

    Niekaip nesuprantu, pas mus į Lietuvą buvo atvežę spektaklį kur DIEVAS niekingai su fekalijomis gretintas, apie Lietuvius ar kitų tautų žmones kas kaip nori taip sako, o apie žydus net kalbėti negalima? Kaip čia nesuprantu dabar, jie ir už Dievą šventesni? Tai gal įveskite po galais į baudžiamąjį kodeksą straipsnį kad už žodžio žydas vartojimą arba sušaudymas arba iki gyvos galvos, tai gal nereikės čia tyčiotis iš žmonių, ir kitus laikyti antrarūšiais kurstant neapykantą kitų tautų atžvilgiu? Aš net savo suaugusiems vaikams negaliu paaiškinti kas čia per kittų tautų diskriminacija? Gal jūs ponai paaiškinsite?

    Reply

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: