Penkios priežastys neišmesti panaudotų arbatos maišelių

Štai bent penkios priežastys, kodėl senų arbatos maišelių nereikėtų išmesti, o panaudoti juos kiek kitaip.

Taigi:

1. Maišelių pagalba galima „surinkti“ negerą kvapą iš batų, šaldytuvo ir mikrobanginės krosnelės
Pirmiausia panaudotą maišelį reikia išdžiovinti ir po to jau dėti į vietą, nepasižyminčia geru kvapu. Per naktį dvokas arba išnyks visai, arba labai sumažės. Tik prieš tai reiktų pašalinti tiesioginę kvapo priežastį: iš šaldytuvo išmesti supuvusias daržoves, mikrobanginėje nukrapštyti prie sienelių ir dugno prilipusias maisto atliekas, o iš batų išimti nustipusią pelę (jei ką, tai dėl pelės pajuokavau)

2. Sumažins akių paraudimą
Jei jūsų akys paraudusios nuo nuovargio ar per didelio kokių nors gėrimų vartojimo, reiktų atsigulti ir ant akių užsidėti drėgnus arbatos maišelius. Po kelių – keliolikos minučių (jei neužmigote), akių raudonis praeis arba labai sumažės, kaip ir ratilai bei maišeliai po akimis. Poveikis – kaip pačiame brangiausiame SPA.arbata

3. Marinuok mėsą
Jei kas nežinojo, tai arbatos pagalba galima pasidaryti labai paprastą ir efektingąmarinatą. Kilogramui mėsos imami 5 -7 nauji arba 10 – 15 naudotų arbatos maišelių. Maišelius užliek 1 litru verdančio vandens ir padaryk stiprią arbatą. Po to, kai pravės, įdėk mėsą ir 4 – 5 valandoms palik vėsioje vietoje. Mėsa suminkštės ir įgaus puikų aromatą bei skonį.

4. Veidrodžio valymui
Dar šiltu arbatos pakeliu perbrauk per veidrodį ir ten buvę pirštu antspaudai bei kitokiu būdu patekę riebalai bei nešvarumai išnyks. Po to vis tik reikia pervalyti švariu vandeniu ir nubraukti sausu skudurėliu.

5. Kaktusų tręšimui
Iš esmės, tręšti galima ne tik kaktusą, bet ir kitus augalus. Taigi, naudotus arbatos maišelius reiktų sudėti į vazono dugną arba patalpinti į centrą. Ką tai duos? Pirmiausia, maišeliai taps natūralia drenažo sistema. Antra: jie kaups drėgmę ir aplink jį esantis gruntas taip pat bus ilgai drėgnas. Trečia: arbata – tai natūrali trąša.

Paruošė Saulius Veržikauskas 

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.