Penki netradiciniai druskos panaudojimai buityje

Mūsų virtuvėje pats populiariausias produktas – druska. Tačiau tai, kad ją galima panaudoti ne tik maisto skaninimui ar konservavimui, žino tikrai ne visi.

  1. Lygintuvo valymas

Pridegusį lygintuvo padą galima lengvai nuvalyti smulkios druskos pagalba. Išskleiskite laikraštį ar kepimo popierių,  užberkite saujelę druskos. Lygintuvą gerai įkaitinkite ir sukamaisiais judesiais „lyginkite“ druską. Lygintuvas vėl taps kaip naujas!

1

  1. Gaisras keptuvėje

Užsidegė riebalai? Tik be panikos! Ramiai ir drąsiai į keptuvę pilame kuo daugiau druskos ir gaisras užgesintas.

2

  1. Kempinės atnaujinimas

Jei jums brangi jūsų kempinė ( o dabar tokių tikrai galima įsigyti), ją galite atnaujinti. Paimkite 2 stiklines vandens, gausiai pasūdykite ir į tirpalą įmerkite savo mėgstamą kempinę. Laikykite per naktį. Ryte ji bus tarsi nauja!

3

  1. Žibanti vonia

Jūsų vonia nebeatrodo, kaip šviežias sniegas? Ne bėda. Naudojame „druskos metodą“. Imame terpentino tirpalą ir sumaišome su druska (1:1), po to imame kempinę ir atidžiai išvalome vonią. viską nuplauname šiltu vandeniu.

4

  1. Praustuvo sifono ar vonios nutekamojo vamzdžio išvalymas

Šis užsikimšusių vamzdžių valymo būdas – patikrintas asmeniškai ir tikrai labai efektyvus. Jei vonioje ar kriauklėje sunkiai nuteka vanduo, paimkite puodelį sodos, ketvirtį puodelio druskas ir sumaišykite. Gautą mišinį supilkite į nutekamąjį vamzdį. Tada ant viršaus užpilkite puodelį paprasto acto ir stebėkite įdomų procesą: cheminę reakciją, sukeliančią labai daug putų. Palaukite maždaug 15 minučių ir užpilkite verdančiu vandeniu. Viskas – jūsų vamzdžiai jau švarūs!

5

Druską, be abejo, galima naudoti dar įvairiau, tačiau šie penki būdai buityje tikrai visiems pravers.

Paruošė Saulius Veržikauskas [adrotate banner=”37″]

Dalintis
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.