Pavojingiausia vairuotojų rūšis – “Kepurės”

– Pažiūrėk, kas vairuoja, – sakau moteriai lenkdamas vėžlio greičiu tuščia gatve ropojantį automobiliuką.

– Aha, pažiūrėjau. Spėk.

– Kepurė? – bandau laimę.

– Nu nieko sau, atspėjai! – šypteli moteris. Smagu ir man, kad pagal važiavimo būdą galiu įvertinti vairuotoją.

O dabar paaiškinimas skaitytojui.

Eisme labiausiai nervina du dalykai: kai nerodomas  posūkis arba važiuojama bent dvidešimčia kilometrų lėčiau, nei leidžiama. Turėdamas kiek didesnį nei 30 metų vairavimo stažą, pagaliau sužinojau, kad tokius kvailus ir visus vairuotojus labiausiai nervinančius  pažeidimus dažniausiai daro tam tikros trys vairuotojų grupės:

  1. Moterys, dažniausiai jaunos, gal ką tik išlaikiusios vairavimo egzaminus. Tiesa, posūkius jos rodo, tačiau labai dažnai be jokios priežasties stabdo visą eismą. Joms atleidžiu visada – juk moteris. Jai taip atrodo ir taškas. Kartas ji pati nesuvokia, ką daro, ji būna tarsi stebėtoja iš šalies ir, jei pasiseka sėkmingai nuvykti iš taško A į tašką B, nuoširdžiai džiaugiasi. Argi galima pykti ant tokio vairuotojo?
  2. Diedai su akiniais. Seniau būdavo madoje raginiai akiniai, dabar jau galima stebėti ir modernesnius. Pagyvenęs vyras už vairo gali būti vadinamas tik pagyvenusiu vairuotoju, bet gali tapti ir “diedu”. “Diedai su akiniais (arba be jų)” posūkius rodo, kartais net visą kelią, tačiau didžiausia jų keliama grėsmė  – ypač lėtas važiavimas ir nesidairymas į šonus. Gali stebėti, kaip stipriai jis laikosi vairo, o žvilgsnis įsmeigtas tik į priekį. Labai dažnai šalia jo tokioje pozoje sėdi pagyvenusi moteriškė ir taip pat atidžiai žiūri į priekį: kur du stos… Šiai vairuotojų grupei, jei pats per daug neskubi, atleisti taip pat galima.
  3. Kepurės. Mažiausiai prognozuojama vairuotojų grupė. Dažniausia tai būna taip pat pagyvenęs vyras, tačiau dėl nežinomų ir sveiku protu nepaaiškinamų priežasčių, būna užsivožęs kepurę. Ne, jie vairuoja ne kabrioletus, virš jų galvų   –  normalus automobilio stogas, viduje, be abejo, veikia pečiukas, o karštą dieną  –  kondicionierius. Tačiau jie privalo dėvėti kepures. Galvos apdangalo modelis randamas tik tokių vairuotojų automobiliuose, nes normaliose parduotuvėse tokie šedevrai jau bent 30 metų nepardavinėjami.

Dar baisesnis “kepurės” variantas  –  tai “diedas  –  kepurė” su akiniais. O pats baisiausias ir pavojingiausias  –  diedas   –  kepurė su akiniais + ūsai arba ūsai ir barzda. Tokį pamatei už vairo: sustok, praleisk, bėk, kiek kojos neša, tik, jokiu būdu nebandyk ramiai paskui jį važiuoti, o dar pavojingiau tokį lenkti. Tai absoliučiai neprognozuojami vairuotojai, gyvenantys kažkokiame savo pasaulėlyje, o viešoje vietoje, eisme, atsidūrę per klaidą ar tik iš būtinybės. Jie elgiasi taip, kaip jiems atrodo, kad turėtų elgtis. Elgesio normos eisme sukurtos tikrai ne jiems, jiems galioja jų pačių susikurtos ir absoliučiai neprognozuojamos taisyklės. Jis nerodo posūkių, jei tokiam pradedi signalizuoti  –  nekreipia į tai dėmesio, nes, nesuvokia, kad signalas skirtas jam. Jie gali bet kada, be jokios priežasties sustoti vidury kelio. Pastovėti ir vėl pradėti važiuoti. Jie ruošiasi sukti į kairę ten, kur sukti draudžiama. Tokiam nieko nereiškia “pavaryti” ir prieš eismą  –  juk jis vadovaujasi savo, ypatingomis eismo taisyklėmis. Tačiau, kaip jau minėjau, didžiausia kepurių keliama grėsmė  –  absoliutus posūkių nerodymas ir bandymas važiuoti bent dvigubai lėčiau, nei leidžiama. Kaip kepurės gauna teises vairuoti  –  paslaptis, nors galima spėti, kad “anais” lakais viską išsprendė pinigų pagalba.

Kepurės sunyks, tačiau jaunimo tarpe jau stebima jų pamaina: tai gana greitai važinėjantys (bent kol kas) jaunuoliai…su kapišonais ant galvų. Dar dažnai jie kalba mobiliaisiais. Žmonijos dar laukia ilgas tyrimų ir eksperimentų kelias, kada pagaliau bus atsakytą į kankinantį klausimą: kokio velnio uždarame automobilyje naudoti kepures bei kapišonus? Gal tai išorinis savo rūšies  –  prastų vairuotojų, atskiriamasis požymis?

P.S. Ne visi kepurėtieji, akiniuotieji ir ūsuotieji yra prasti vairuotojai, tačiau prasti vairuotojai visada kepurėti, ūsuoti ir akiniuoti :)

Saulius Veržikauskas

Posted in Aš ir mano Moteris, Humoras and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.