Pati gražiausia moteris

Sėdžiu pliaže vienas paliktas ir turintis pilną laisvę dairytis į likusią (ne mano) moterišką giminę. Maniškė iškulniavusi “pažiūrėti, kas aname pliažo gale”. Na, moterys visada viskuo baisiai domisi, joms reikia naujienų, tik ne ramybės.

O man ramu ir faina: dairausi į moterišką giminę ir, nors žinau, kad tai tik meniu, bet akiai vis tiek malonu.

Bet naglai niekada nežiūriu. Štai, eina įdegusi undinė, tad, jokiu būdu nenoriu išsižioti, iškišti liežuvį, varvinti seilę ir patapti tuo kvailu diedu, kuris jau į nieką nebekreipia dėmesio, tik atsiduoda instinktams, žiūrėdamas į jauną kūną, ir pasiruošęs net pasitenkinti ranka: jam jau tik tiekv ir teliko –  nemokami vaizdiniai ir dešinė ranka. Taigi, elgiuosi kukliau ir kultūringiau. 

Vienu momentu pamatau nerealiai geros figūros moterį: kaip sakoma, kojos iki pažastų, liemuo, kaip vapsvos, kūno spalva ideali. Veidelio neįžvelgiu, nes dideli akiniai ir kepurė nuo saulės slepia bet kokius įsimintinus veido bruožus. 

Asciatyvi nuotrauka. Asmeninis albumas

Moteris artėja, aš kuklėju: naglai grožėtis darosi nebepatogu, tad, nusuku akis, tačiau turiu viltį, kad, kai ji bus arčiau, turėsiu galimybę pasigrožėti dar kartą. 

Tokio finalo nesitikėjau ir aš pats.

Viskas daug paprasčiau: kai gražuolė priartėjo, drąsiai pažiūrėjau į ją ir pamačiau, kad tai … mano moteris!

Ji, paprasčiausia, paėmė draugės akinius, taip pat ir kepurę, tapo neatpažįstama, o bikinio spalvos aš ir taip nepamenu. Tačiau keista, kad tik dabar pamačiau, kokia nepakartojama ir su kitomis pliažo undinėmis nesulyginamai geresnę figūrą ji turi! Ir turėjo visada! Tereikėjo kiek kitokio kampo, kiek paslaptingesnės išvaizdos, ir aistra bei grožis vėl užplūdo senio, tai yra – mano, vidų. 

Pasirodo, turiu nuostabaus grožio moterį, tik kasdienybės mano akyse kiek užretušuotą, tačiau tie dažai labai lengvai nusiplauna…

Saulius Veržikauskas

Posted in Novelės, vyrai moterys and tagged , .

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.