Patarimai, kaip gaivintis esant karštam orui

Visada, kur einate, su savimi privaloma neštis tyro vandens, kuo daugiau – tuo geriau.

Nepamirškite, kad prakaituojant išprakaituojama daug mineralų, todėl labai tinka gazuotas ar negazuotas mineralinis vanduo arba į buteliuką su paprastu vandeniu įsiberkite truputėlį druskos.

Jokiu būdu nekentėkite troškulio, jei neturite vandens, užeikite į artimiausią kavinę, restoraną, įstaigą, paprašykite stiklinės vandens.

Saldžiaisiais gėrimais troškulį numalšinsite tik trumpam, greit ir vėl užsimanysite atsigerti, ir taip – be galo.

Nors alus troškuliui malšinti tinka, nevartokite jo dieną, nes gėrime esantis alkoholis esant karštai oro temperatūrai, daug greičiau suveiks ir jūs nemaloniai apsvaigsite.  O štai vakare, kai jau nelaukia jokie sunkūs darbai, išgerkite bokalą gero alaus – nepasterizuoto ir nefiltruoto, atstatysite mineralų bei vitaminų balansą organizme. Pabrėžiame: tinka tik tikras – nepasterizuotas, nefiltruotas alus, nes jame išlikę visi naudingi mineralai, baltymai bei mikroorganizmai. 

Taip pat atsigaivinsite baltą sausą vyną atskiedę gazuotu vandeniu ar mineraliniu. 1 dalis vyno – 2 dalys vandens. Nemėgstantys vyno, į stiklinę mineralinio gali įsipilti porą – trejetą vyno šaukštų, ir tai jau daug labiau gaivins, nei vanduo be vyno.

Jei smarkiai sušilote gatvėje, pašlakštykite vandeniu delnus, jais persibraukite kaklą, pečius, alkūnes. Esant galimybei kuo didesnę kūno dalį nuplaukite vėsiu vandeniu. Jei esate prie vandens telkinio, įmerkite kojas, pailsėkite – labai gaivina.

Venkite saulės apšviestų vietų, išnaudokite medžių ir pastatų metamą šešėlį.

Atminkite, kad saulės spinduliai organizmą paveikia taip, kad pradeda tirštėti kraujas, todėl vyresnio amžiaus žmonėms vakare bokalas alaus arba vyno tiesiog privalomas.

Taurelė konjako, viskio, brendžio – vakare, labai teigiamai paveiks savijautą.

Jokiu būdu nepadauginkite jokio alkoholio, nes nesaikingai vartojant jo teigiamas poveikis virsta į itin neigiamą.

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.