Nuostabus mikroorganizmų pasaulis. Karas su chlamidijomis

Seniai apie mikroorganizmus nerašiau. Tuos, kur mumyse ir ant mūsų gyvena.

Tai – neįtikėtinas pasaulis, nyrant į kurį, galima nuolat aikčioti iš nuostabos, taip pat, ši ekskursija paaiškina anksčiau sunkiai suvokiamus dalykus.

Kol kas nieko ypatingai rimto nepasakosiu, šį kartą tokią nedidelė kelionė į plonajį žarnyną, į svečius pas … chlamidijas! :)

Taigi, žmogaus organizme gyvena apie šimtą tūkstančių milijardų mikroorganizmų (įdomu. O juk kažkas suskaičiavo :) )

Užrašome skaičių: 100.000.000.000.000 :)

Tikriausia visi jau žino, kad, iš esmės, nėra nei gerų, nei blogų mikroorganizmų, viskas priklauso nuo jų tarpusavio pusiausvyros. Koks nors išorinis veiksnys gali paskatinti vieno ar kelių mikrobų kolonijų vystymąsi, tada ši bakterija pavadinama “blogąja”.

Paimkime tokią bakteriją, kaip chlamidija. Juk apie ją esate girdėję visi, tiesa? Bloga ji, plinta lytiniu būdu, o ir šiaip kartais, nei iš šio, nei iš to, pasidaugina.

Visiems atrodo, kad ji yra bloga. Gaila, tačiau ji yra ne bloga, o “normali”, kaip ir kitos jos sesės bakterijos bei ne broliai grybai.

Šios bakterijos namai yra organizmo plonasis žarnynas, tačiau ji ten veisiasi ir gyvena labai sunkiomis sąlygomis. Juk ten pilna fermentų, virškinančių baltymus, tad, chlamidijų perteklius yra suvirškinamas ir organizmas jų “blogos” įtakos nepatiria.

Tačiau vieną dieną žmogui sutrinka virškinimas ir tada chlamidijos išplinta po visą organizmą, susergama chlamidioze.

Kaip manote, koks geriausias būdas, nugalėti “blogąja” tapusią bakteriją?

Paprastas: suaktyvinti virškinimo fermentus, virškinančius baltymus.

Kaip tai padaryti?

Dabar bus įdomiausia dalis :)

Reikia atlkinėti … jėgos pratimus!

Kodėl būtent “jėgos”, o ne aerobinius? Kodėl netinka krosas, krepšinis, futbolas, o būtent tik svarmenų kilnojimas arba trumpas, tačiau labai audringas ir daug energijos reikalaujantis veiksmas: šuolis, bėgimas (kai iš visų jėgų “raunamasi” į priekį)?

Nes anaerobiniai pratimai skatina baltymų virškinimui  naudojamų fermentų aktyvesnį išsiskyrimą. Atitinkamai – vargšės chlamidijos sunaikinamos iki organizmui nepavojingo kiekio. Taip, jos lieka, tačiau absoliučiai nepavojingos.

Gaila, tačiau bandymai vergšeles naikinti antibiotikais, yra nesėkmingi. Iš pradžių jos kiek nurimsta, atrodo, kad liga išgydyta, tačiau, nežinant jų vislumo priežasties (per silpnas baltymų skaidymas), po kiek laiko jos grįžta.

Šį kartą tiek.

Būtinai papasakosiu dar įdomesnių dalykų, laukite tęsinio.

Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Posted in Mikrobų pasaulis and tagged , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.