Nuodėmes, už kurias pragaras negręsia

Gali būti, kad šitas tekstas kam nors nepatiks. Nes jis bus toks truputį neteisingas: mokys elgtis ne taip, kaip visi sako, kad reikia. Ir nors nemėgstu dabartinės mados apvaryti kokius nors žmones, o tada dar pasijuokti, kad jie piktinasi, šįkart pati pasielgsiu labai panašiai. Bet tai juk ne aš, tai tik mano vidinis šerniukas, kuris žodžiais taškosi kaip purvais, o paskui nutaiso mielą žvilgsnį, lyg nieko blogo nebūtų padaręs.

Man atsibodo žmonės, besilaikantys visų įmanomų šio pasaulio taisyklių. Niekas gal jiems to nepasakė, todėl aš pasakysiu.

Nuobodusis Nedas…

Jų gyvenimas yra nuobodesnis už Nedo Flanderso iš Simpsonų, už juos net durų rankena elgiasi spontaniškiau, bet tie žmonės kažkodėl jaučiasi teisūs ir dar visiems apie tai aiškina, priversdami jaustis niekingai.

Gyvenime nepamiršiu vieno pasimatymo. Buvo saulėta rudens diena. Lauko kavinėje užsisakiau juodos kavos ir gazuoto vandens.

– Žinok, žalia arbata yra daug sveikiau negu kava, ji nedehidratuoja, o energijos suteikia lygiai tiek pat. – sako jis man.

Žiūriu išpūtusi akis, klausausi toliau:

– O vandenį jau geriau gertum tiesiai iš čiaupo.

Taip! Jis sakė „čiaupo“. Niekas taip nesako.

Nežinau, kas man tada užėjo, bet vos priėjus padavėjai, užsisakiau porciją cepelinų su spirgais. Iš lėto, su pasimėgavimu juos sukirtau. Su vaikinu atsisveikinome. Visiems laikams.

Aš žinau! Žinau, kad arbata sveikiau, žinau, kad vynas trikdo psichiką ir galvos prie radiatoriaus geriau nedėti. Žinau, kad kondicionieriai – nesveika, kad nesveika yra viskas, kas nėra daržovė, ir kad ACDC dainos, klausomos per ausines visu garsu, kenkia ausims. Ir kad sėdėti reikia taisyklingai, nes iškryps stuburas, o gultis į lovą būtina ne vėliau vienuoliktos, nes neišsimiegosiu ir kitą dieną būsiu tokia pikta kaip šiandien ir rašysiu savo pagiežos kupinus tekstus.

Visada su įtarimu žiūriu į žmones, kurie:

Neišgeria šampano gavę paaukštinimą, nes yra trečiadienis, o darbo dienomis jie negeria.

Pamatę svajonių batus jų neperka, nes gal kitoj parduotuvėj bus trim eurais pigiau.

Yra suplanavę visus šių metų savaitgalius ir kai kur nors juos pakvieti, dūsauja nuo savo įsivaizduojamo užimtumo.

Pavalgę makdonalde jaučiasi nusidėję.

Žino, kaip jų sveikatą veikia absoliučiai kiekvienas maisto produktas. Vienas pažįstamas negeria kavos vėliau trečios valandos, o po ketvirtos atsisako ir produktų, kuriuose yra cukraus.

Jie yra susiplanavę numatę visas išlaidas. Taip tiksliai, kad niekada neleis sau papildomos porcijos ledų.

Na, o viršų ima tie, kurie laikosi dar ir sutuoktinio taisyklių. Pavyzdžiui, po vieną niekur neis, nuo šiol su visais draugauja tik poromis.

Iš tų žmonių lūpų neskamba žodis „noriu“. Tik kartais jie ištaria „gerai būtų“ jau žinodami, kad tai niekada neatsitiks. O dažniausiai jie sako „reikia“. „Nors tai vienintelė saulėta diena per visą savaitę, nevažiuosiu su tavimi prie ežero, nes reikia susitvarkyti spintas“. Velniop tas spintas, susitvarkysi kada nors, o jei ir niekada -– nuo to absoliučiai nieko neatsitinka.

Su visomis taisyklėmis, surašytomis portalų antraštėse, yra taip nuobodu gyventi, kad nors galvą į sieną daužyk. Jeigu vadovaučiausi viskuo, kas rašoma, iš namų be dujokaukės negalėčiau išeiti, namai būtų nukrauti indais su ekologiškom trąšom ir negalėčiau neplanuotai išvažiuoti į Mozambiką, jei nerasčiau, kas man palaistys pomidorus ant palangių.

Prisipažinsiu:

Naudoju neekologišką kosmetiką, kurioje pilna parabenų, o gal netgi naftos.

Ne visada rytą pradedu nuo šilto vandens su citrina, ką jau daro turbūt pusė pasaulio gyventojų. Kartais net išgeriu šalto limonado su cukrum, saldikliais ir dažikliais. Yra pasitaikę ir taip, kad dieną pradėjau nuo šampano. Ir ką jūs man?

Ant sveikojo avokado kartais užsitepu majonezo.

Nekenčiu bėgioti, todėl to nedarau. „Bet, žinok, taip gerai dabar jaučiuosi, taip gerai miegu“, – sako žmonės. Kaip gerai nemiegosi, kai nusikalei kaip kuinas?

Nedarau ir dar nesuskaičiuojamos galybės dalykų, kuriuos kaip ir reikėtų. Ir nieko blogo neatsitinka. Taip pat nieko neatsitiko šiems žmonėms:

Draugės broliui, kuris nebaigė mokyklos, kad greičiau taptų web dizaineriu.

Kolegei, kuri nusispjovė į visus darbo žiniasklaidoje metus ir dabar yra keramikė.

Buvusiam bendradarbiui, kuris vėluoja į darbą absoliučiai kiekvieną dieną.

Visiems nebėgiojantiems pažįstamiems, kaip ir tiems, kurie naktį ryja kotletus su bulvių koše.

Ir nesuplanavus savaitgalių nieko blogo nebūna. O kartais pasitaiko net taip, kad atsiduri kur nors Latvijos pajūry su puse bagažinės vyšnių ir nemokamai dalindamas jas pliaže sutinki savo gyvenimo meilę. Pažįstu, kam būtent taip atsitiko!

Ne už visas nuodėmes gresia pragaras. Mažiau taisyklių, ir viskas bus gerai. Nes tuoj jos užgesins paskutines įdomaus gyvenimo kibirkštis.

https://www.facebook.com/happy365mag/

Posted in Interneto tautosaka, Novelės and tagged , .

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.