Nepriklausomoje Lietuvoje, jei tu neturi pinigų privatiems daktarams – esi vaikščiojanti auka

Atėjo laikas, teko susidurti su vaikų odontologais.Žinot, savaitės laiko pakako tam, kad susipažinčiau su visa per nepriklausomybės laikotarpį išvešėjusia sistema, kad ją kur…

Prasidėjo nuo to, kad savo poliklinikoje dukrytei odontologas anksčiausia tik po mėnesio gali tapti prieinamas.. ir ne garantija, jog kažką padarys, nes vaikui tik 2 metai 9 mėnesiai, susitart gali tik labai geranoriška moteris. Todėl valstybinę atmetėme kaip vargu ar tinkamą tokio amžiaus vaikui.

Susiradome kitą, kurioje mums prižadėjo aukštą profesionalumo lygį ir patirtį dirbant su vaikais. Konsultacija pagal skelbimą turėtų kainuoti 7 eur. Na ką gi, pirmyn.

Priėmė gydytojas vyras, taip ir nesugebėjęs pademonstruoti savo kaip odontologo profesionalumo, tačiau už siuntimą į Žalgirio polikliniką paėmęs (kaip profesionalas) beveik 30 eur. Registratūroje nedavė net kvito, Čia privati klinika kažkur Kosciuškos gatvėje, Vilniuje.

Asociatyvi nuotrauka. Photo by kazuend on Unsplash

Paverkė, kad, matomai su tokiu vaiku mums teks imtis narkozės, kuri gali kainuot apie 250 eur. Ir paaiškino, jog Žalgirio klinikoje mus priims kažkur po mėnesio ir kažkur, maždaug po dar 1-1.5 mėn imsis kažką daryti. Dar paaiškino, kad privačiose būtų greičiau, tačiau jis negali mums nurodyti jų pavadinimų.

Kitaip tariant – užmokėjome beveik 30 eur (100 LT) už žinią, jog jis pats nieko padaryti negali, o kitur, kuri jis siunčia, kažką realiai daryti pradės po maždaug 2-2.5 mėn, o nurodyti kur tą gali padaryti greičiau jis negali, mat tie bus jo konkurentai.

Ką gi, pasiskambinome jo duoto siuntimo adresais, pasidomėjome, įsitikinome, jog per tiek laiko, kol jie pradės kažką daryti vaikui dantukai gali gerokai labiau nukentėti ir susiradome senamiestyje puikią įstaigą, kur mano dukrytei šiandien be jokių konsultacijų kuo gražiausiai sutaisė du dantukus už 32 eurus ir dar davė vaikui dovanėlę. Daktarė labai maloni – tiesiog pati šypsena ir su dukryte kontaktą rado iškart be jokių problemų.

Išėjom laimingi ir atsipalaidavę. Jei kam reikės adreso – duosiu abu – ten, kur nieku gyvu eiti negalima kažkur Kosciuškos gatvėje, ir ten, kur eiti būtina, jei prispyrė reikalas vaikui.

P.s. dar norėjau pasakyti tai, jog nepriklausomoje Lietuvoje, jei tu neturi pinigų privatiems daktarams – tu esi vaikščiojanti auka. Potenciali žinoma, nes kol ateis tavo eilė būti aptarnautam valstybinėje įstaigoje, bent jau dantis gali prarasti.

Todėl siūlau dabartiniam sveikatos ministrui kreipti dėmesį ne tik į pyjokus ir jų alkoholio problemas, bet ir į normalius žmones, kurie negali realiu laiku susitaisyti dantukų savo vaikams be privačių įstaigų įsikišimo. Tai juk bardakas – kišt pinigus prevencijai, kai jų trūksta realioms, jau dabar esančioms bėdoms.

Arvydas Daunys,  Infa.lt redaktorius

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.