Nepaprastai gardžios orkaitėje keptos bulvės

Norėjau pradėti pasakojimą nuo žodžių “paprasta, pigu, skanu”, bet prisiminiau, kaip kartą prekybos centre pamačiau, kad bulvės brangesnės už apelsinus, išėjau prisipirkus apelsinų, džemo priviriau, su Jumis pasidalinau.. Taigi, žodį “pigu” praleidžiu, užtat tikrai labai paprasta, tikrai labai skanu.

Vis dažniau įsitikinu, kad esant tokiam dideliam produktų pasirinkimui, virtuvių ir skonių įvairovei, mes vėl mieliau renkamės paprastesnį maistą. Ne tik iš tingumo ar taupymo – kažkaip norisi grynumo. Ir kinietišku maistu šeimą retsykiais palepinu, ir creme- brulee kepu, ir tortus ne vieną valandą puošiu, bet pastebiu, kad paprastesnį maistą tiek mes, tiek mūsų svečiai sulapnojam kur kas mieliau ir gardžiau.. Ir nors virtuvės lentynose apstu prieskonių ir jų mišinių, mano mylimiausi – juodieji, kvapieji pipirai, lauro lapai ir druska. Žinoma ir pačios augintos žolelės.bulves

Šį bulvių kepimo būdą radau interneto platybėse jau senokai, tačiau vis atidėliodavau bandymus. Kvaiša. Na tikrai nemaniau, kad tai taip skanu. O Jūs nedelskite, paskui padėkosite!

Čiupkite maždaug vienodo dydžio bulves su lupenomis, švariai jas nuplaukite ir palikite plūduriuoti vandenyje.
Dubenėlyje paruoškite mišinį – 3 šaukštai miltų, 2 šaukštai rupios druskos (miltus taip pat naudoju rupius, bet tik todėl, kad juos labai mėgstu). Man šis santykis idealus, tačiau jei mėgstate mažiau sūrų maistą (kaip tai išmatuoti, nežinau), druskos dėkite mažiau. Veikiausia pirmas bandymas parodys ką kaip reikia keisti. O kad taip kepsite bulves ne kartą, neabejoju.
Išėmę iš vandens bulvę, švelniai pavoliokite ją miltų – druskos mišinyje. Nepersistenkite. Sluoksnis jokiu būdu neturi būti storas, kitaip tikrai bus per sūru. Mišinys tiesiog turi dengti bulvę.

Viskas, paruošta.

Jas, mieląsias apvoliotas, dėkite skardon (aš kloju kepimo popierių, bet manau, kad nebūtina). Nereikia nei aliejaus, nei sviesto, nei taukų. Tiesiog sudėkite ir šaukite įkaitinton orkaitėn. Kepkite maždaug valandą 180 laipsnių temperatūroje. Prieš baigiant kepti pabadykite šakute – gali prireikti kelių papildomų minučių.

Bulvės puikiai tinka prie šaltibarščių. Per Velykas jie, išsiilgtieji, taip atgaivino dūšią, kad nukonkuravo visus kitus patiekalus.
Valgykite jas su kastiniu, o jei Jūs, kaip ir aš, dar neperpratę jo gaminimo subtilybių, parduotuvėje nusipirkite turkiško jogurto, sumaišykite jį su vos grūstais kmynais, kvapiaisiais pipirais ir smulkintais česnakais.

Arba elektrine trintuve sumaišykite sviestą su prieskoninėmis žolelėmis ir pagaminkite sviesto rutuliukus.. Pašaldytus dėkite ant perpjautos bulvės ir stebėkite, kaip pomažėl tirpdami švelniai tepa bulvę ir skleidžia nepaprastai malonų kvapą.
O jei mokate gaminti tokią skanią šaltieną, kaip mano brangiausias (sako, kad negalima mylėt žmogaus už kažką.. Bet aš saviškį myliu apskritai ir dar atskirai už daugelį dalykų, tarp kurių – jo nepakartojama šaltiena), tai šios bulvės taps neatsiejamas šaltienos priedas.

Tiesa, pamiršau parašyti, kad bulvės valgomos su lupena!

Skanaus!

Ina Felt Pauliukonienė

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.