Morkų ir mėsos pyragas

Savo šiandieninį šedevrą pavadinau išdidžiai – pyragu, bet mintyse sau sakiau – jei kas nepavyks, tai bus paprasčiausias apkepas ar troškinys . Nors ir man pačiai pyragas be tešlos, tai nelabai pyragas, o tešlos aš jau metus nevalgau. Bet tebūnie toks pavadinimas, nes išvaizda tokia gana pyragiška.

Pirmiausia pasakysiu, kad toliau gali neskaityti tie, kas nemėgsta virtų, troškintų ar kitaip apdorotų morkų, nes jų čia bus pakankamai. Receptą, kaip dažniausiai būna, radau internete, bet aš nebūčiau aš, jei ko nors nepakeisčiau. O kadangi, kaip mano dukra sako – pievagrybiai ir sūris jokio patiekalo nesugadina, tai būtent juos ir pridėjau nuo savęs. Ir paprastus miltus pakeičiau grikių miltais.

2

Morkų masei reikės:

-apie 500-600 g. burokine tarka sutarkuotų morkų;

-2 kiaušinių;

-6 valgomųjų šaukštų (su kaupu) grikių miltų;

– druskos, pipiriukų.

Įdarui reikės:

-apie 500 g. faršo (aš naudojau kiaulieną) – į faršą mušiau 2 kiaušinius, įtarkavau 1 morką, dėjau druskos, pipirų, česnakų;

-apie 200 g. pievagrybių;

-apie 200 g. fermentinio sūrio;

– žiupsnelis kmynų, krapų, salierų lapelių – žodžiu, kokius pireskoninius augalus mėgstate. Tiesa, dar turėjau žirnelių likutį, tai ir juos panaudojau.

Eiga gali atrodyti sudėtinga, bet tikrai taip nėra. Tik toks įspėjimas – man šiek tiek prie kepimo popieriaus prilipo morkų sluoksnis, todėl gal jį vertėtų patepti sviestu ar kitais riebalais. Čia ateičiai…

Gerai išmaišome per burokinę tarką sutarkuotas morkas (jei labai sultingos, sultis nuspaudžiame), kiaušinius, grikių miltus, druską, pipirus. Ir šia mase išklojame kepimo popieriumi išklotą, tortui skirtą kepimo indą, tokį su nuimamais kraštais. Tiesiog jis labai patogus, bet galima bandyti kepti ir kitokiame. Iškloti, šiek tiek paspaudžiant, reikia dugną ir kraštus, kad gautųsi toks tarsi krepšelis.

Pašauname morkas kepti apie 20-25 min. Na kad jos nebebūtų šlapios.

Į apkeptą krepšelį dėliojame faršo kukuliukus ir pievagrybius taip, kaip norime. Aš dėliojau įvairiai dviem sluoksniais, pievagrybių nepjausčiau. Ant viršaus užbarsčiau kmynų bei žirnelių. Tada vėl viską kepame apie pusvalandį. Šiaip reikia stebėti, ar morkos per daug nedega, pareguliuoti temperatūrą, nes tiksliai nepasakysiu, kokioje reikia kepti (vis ta mano sena viryklė…). Tada, ištraukus, užberiame tarkuoto sūrio, žolelių ir dar kepame 10 min. Pyragas pjaustosi gana gerai, jei peilis pakankamai aštrus. Tik nežinau, ar pavyktų jį karštą iškelti į kitą indą, aš nerizikavau. Tiesiog pjausčiau ant kepimo indo dugno. Žodžiu, man patiko. Gražu ir skanu.

Nuotraukoje, kur be sūrio, tai taip viskas atrodė, kai ištraukiau, kad juo apibarstyti. Ir dar – pomidoriukai ten ne murzini, jie tiesiog naminiai, todėl nėra tokie idealiai blizgantys kaip Maximoje :)

Skanaus!

Žaneta

Visus kviečiame prisijungti prie FB grupės “Tikras riebus maistas“. Ten įvairiais receptais dalijamės nuolatos, diskutuojame, aptariame juos ir šiaip kvailiojame! :)

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.