Mokslininkai įvardino pačią efektyviausią ir geriausiai sveikatą veikiančią dietą

“Dieta” šiame kontekste – tai laikinas mitybos būdas, kurio pagalba bandoma išspręsti kokias nors organizmo problemas (nutukimą, ligas).

Tyrėjai įvardino pačią saugiausią ir efektyviausią dietą. Kaip rašo Business Insider, tai yra ketogeninė dieta, kurios pagrindą sudaro saldžių bei krakmolingų angliavandenių atsisakymas ir padidintas riebalų vartojimas.

Įrodyta, kad ketogeninės dietos racionas iš esmės stiprina sveikatą ir gerina daugumą organizmo funkcijų. Ypač teigiamas poveikis juntamas širdies – kraujagyslių sistemai, virškinimui ir smegenų funkcijų gerėjimui. Dieta tokia saugi, kad ji skiriama netgi epilepsija sergantiems vaikams.

Ketogeninės dietos metu mitybos energetinį pagrindą sudaro įvairūs “teisingi” riebalai (apie juos galite paskaityti čia). Riebalai gali sudaryti net ¾ – ąsias viso raciono. 20% raciono skiriama baltymingiems maisto produktams (mėsa, kiaušiniai, sūriai) ir tik 5% – angliavandeniams. Tiesa, dieta gali būti skirtingo “stiprumo” ir saldžių bei krakmolingų angliavandenių dalis gali būti kiek didesnė.

Dietos metu galima vartoti nekrakmolingas daržoves (bulvės – draudžiamos, ribojamas burokėlių, moliūgų bei morkų vartojimas).

Saldžių ir krakmolingų angliavandenių trūkumas iššaukia organizme susikaupusių riebalų skaidymą bei naudojimą energetiniams poreikiams.

Reikia pažymėti, kad, skirtingai nuo daugumos kitų populiarių dietų, ketogeninės dietos metu mažėjant antsvoriui, raumenų masė nemažėja.

Svarbu nepamiršti, kad bet kokia dieta gali smarkiai skirtis nuo nuolatinio mitybos būdo. Dažniausia visų dietas praktikuojančiųjų klaida – dietą sutapatinti su nuolatine mityba.

Išsamiau apie ketogeninę dietą galite sužinoti čia.

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.