Mokslininkai įrodė, kad facebook atsisakymas realiai mažina stresą

Australijos psichologai priėjo išvados, kad žmonės, kurie nustoja gyventi socialiniuose tinkluose, tuo pačiu ir facebook’e, patiria daug mažiau streso. Apie tai rašoma tyrime  publikuotame The Journal of Social Psychology.

Mokslininkai į laboratoriją pakvietė138 aktyvius facebook naudotojus  – savanorius, jų amžius laviravo nuo 18 iki 40 metų. Dalyviai atsakė į užduotus klausimus apie jų aktyvumą facebook socialiniame tinkle, apie savijautą ir streso lygį. Mokslininkai atliko seilių tyrimus, kad nustatyti taip vadinamo streso hormono – kortizolio lygį.

Tiriamieji buvo suskirstyti į dvi grupes. Vieniems buvo draudžiama penkias dienas naudotis facebook soc. tinklu, kita grupė turėjo juo naudotis, kaip įpratę.

Atsisakę facebook dalyviai iš pradžių pasisakė, kad toks jų vaidmuo nėra malonus. Tačiau jau po 5 dienų šioje grupėje žymiai sumažėjo streso hormono, išaugo komforto lygis.

Tarp kitko, tyrimas buvo atliekamas dar prieš facebook boikoto judėjimą #DeleteFacebook, tad, mokslininkus kaltinti suinteresuotumu nėra pagrindo.  

Paruošė Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Posted in Įdomybės and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.