Mini serialas “Černobilis”  – beveik tiksli tarybinių laikų gyvenimo kopija. Žiūrėti internetu rusų kalba

Pasakojimai apie “tikrovišką” serialą jau pradėjo nusibosti, todėl sulaukęs palankios progos, kai filmas tapo pasiekiamas internetu, vienu ypu peržiūrėjau visas tris serijas.

K
Kadras iš kino filmo “Černobylis”

Beje, pasirinkau su vertimu į rusų kalbą, nes anglų kalba su tarybine anų laikų visuomene derinasi, kaip medus su jūrų ežiais.

Tai, ko gero, vienintelė filmo kūrėjų klaida, kad filmas buvo kuriamas anglų kalba. Tačiau visa kita  – tiesiog nuostabu.

Taip, jaučiasi, kad filmo kūrėjai stengėsi atkurti tarybmečio dvasią, didžiąja dalimi jiems tai pasisekė. Parodyta žiauri ano meto partinės nomenklatūros biurokratija ir buki bandymai viską slėpti nuo pasaulio, netgi savo žmonių aukų kaina. Sutikti su tuo galima ar ne, tačiau taip buvo. Galbūt reiktų dėkoti Dievui, kad tuo metu šaliai vadovavo Gorbačiovas, kuris, buvo demokratiškesnis ir atviresnis už savo pirmtakus. Nors, spėlioti, “kas būtų, jei būtų” –  kvailoka.

Filmas niūrus ir liūdnas  – tačiau jis puikiai atitinka realią tada vykusią situaciją.

Sunkiausią buvo stebėti, kaip Pripetės gyventojai, įvykus sprogimui AE, su pasimėgavimu stebi radioaktyvią pašvaistę, o vaikai džiaugiasi iš dangaus krentančiais radioaktyviais pelenais. Be abejo, kad visa tai radioaktyvu ir mirtina, nežinojo beveik niekas. Žinančiuosius partiniai bosai stengėsi “gesinti”, kad nepasklistų paniką. Idiotai…

Filmas verčia susimąstyti, taip pat kelia emocijas, netgi sentimentus, todėl tikrai vertas peržiūros. Rekomenduoju.

Treileris:

Žiūrėti visas serijas rusų kalba čia.

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.