Mes ir toliau melagingai gąsdinami cholesteroliu: rekomenduojama valgyti mažiau kiaušinių

Vakar, perskaitęs BNS spaudos centre skelbiamą viešą pranešimą apie “Sveikas Velykas” (pavadinimas kiek ilgesnis, bet tiek to, nereklamuosiu), supratau, kodėl mes esame ligoti ir ir to liūno niekaip neišsikapstome.

Straipsnyje pateikiamas pokalbis su “Camelia” vaistinės specialiste Justina Sargūnaite, kuri taip aiškina apie kiaušinių vartojimą (ištrauka):

„Kiaušiniuose yra gausu organizmui reikalingų amino rūgščių, mineralinių medžiagų ir vitaminų, kurie gerina imunitetą, smegenų ir širdies veiklą. Tačiau juos vartoti reikėtų atsargiai, nes kiaušiniai tai pat ir cholesterolio šaltinis. Specialistų rekomenduojama norma – vienas kiaušinis per dieną, o žmonėms, turintiems aukštesnį cholesterolio kiekį, du kiaušiniai per savaitę. Suprantama, jog per Šv. Velykas gali būti sudėtinga apsiriboti vienu kiaušiniu, tačiau suvalgyti daugiau negu tris – tikrai nepatartina…:”

Ne, viskas skamba daugmaž gražiai, tačiau niekaip negaliu suvokti vieno dalyko: nejaugi pabaigus kokius nors mokslus ir dirbant pagal specialybę, dingsta noras tobulintis, domėtis naujienomis ir jas diegti?

Apie tai, kad maistinis cholesterolis neturi jokios tiesioginės įtakos žmogaus organizme gaminamam  cholesteroliui, trimituojama jau ne pirmą dešimtmetį, o ir iš vis, maistinio cholesterolio, kaip blogio apraiškos teorija, neturi jokio pagrindo  –  nei fiziologinio, nei loginio.

Patikėkite, jei maiste esanti medžiaga būtų tiesiogiai ir nepakitusi panaudojama organizme, pasaulyje dėtųsi nuostabūs dalykai! Štai, į virtas dešras sumalama viskas, kas atlieka ruošiant mėsą  –  kremzlės, oda, netgi nagai. Logiška išvada būtų tokia, kad valgantiems šį produktą pagreitėtų nagų augimas, sąnarių atsistatymas ir kitokie įdomūs procesai. Atsigėręs kraujo iš karto susidorotum su mažakraujyste, o suvalgęs keptų karvės smegenų staiga pataptum ypač mąstančiu žmogumi.

Skamba juokingai? Aš pasakyčiau  –  net absurdiškai. Bet gi vaistininkė, o ir didelė armija “sveikuolių” būtent tai mums nuolat ir aiškina, o mes rimtais veidais klausome, ir kas blogiausia, tikime.

Aš, žinoma, atsiprašau, bet ar sunku įsivesti į gūglą keletą raktinių žodelių apie cholesterolį ir susirasti krūvą nuorodomis į rimtus mokslinius darbus pagrįstų straipsnių? Kodėl bijoma griauti savyje pastatytas melo pilis? Didelis diskomfortas? Ar dėl jūsų vidinio komforto turi kentėti visi, kiek mažiau skaitantys žmonės?

Manau, kad darant viešą pranešimą (kas ir buvo atlikta naudojant BNS spaudos centrą) reiktų pasistengti ir nustoti meluoti. Nes toks melas žmonėms labai brangiai kainuoja.

Kiaušinių galima valgyti tiek, kiek telpa: jūsų kraujyje esantis cholesterolis nepakis. O persivalgymas  –  jau kita tema.

Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Posted in Be kategorijos and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.