Mergaitės, kurioms virš 40

Mergaitės, kurioms virš 40 – jos toookios mergaitės! Jos pažeidžiamos ir patiklios, panašiai, kaip trisdešimtmetės.

Jos jau seniai pamiršo gruboką 15 – mečių romantiką, aktyvų 25 – mečių entuziazmą, 30 – mečių racionalumą.

Jos daug ką matė.

Po to užsimerkė.

Po to plačiai atsimerkė.

Ir pamatė naują pasaulį, naują gyvenimą, naują save.

Jos ir vėl tiki visa kuo, kas geriausia, nes tai, kas blogiausia, kaip taisyklė, joms jau atsitiko. Ir jos išliko – būtent dėl to, kad ir vėl galėtų tikėti tuo, kas geriausia. Jos gauna tik tai, kas geriausia: todėl, kad gėrį sugeba įžvelgti net ten, kur kiti nieko nepastebi. Jų žvilgsnis – išlavintas, klausa – jautri, o rankos – švelnios. Todėl visas gėris prie jų taip ir siejasi, taip ir limpa…

Jos gražios. Ne, ne taip, kaip jūs – jos ne simpatiškos. Jos dieviškai gražios, nes pačios sau pripažino, kad jų užpakaliukai būtent tokie ir turi būti, jų krūtinės, kojos ir nosys – būtent tokios. Savo užpakaliukus – krūtines – kojas – nosis jos išmoko mylėti taip, kad juos dabar pamils bet kas.

Jos, šitos mergaitės virš 40, žino paslaptį. Pasakojimų apie “milijonus”, “karjeras”, “sėkmę” bei “socialinį statusą” jos jau persivalgė. Jos dabar tiksliai žino – tai, ką rodo per televizorių, rašo internete, platina socialiniuose tinkluose ir pasakoja per treniruotes – tikrai ne pats svarbiausias dalykas gyvenime. Jos žino, kas iš tikrųjų svarbiausia, bet tyli. Tyli apie tai, kad gyvenime svarbiausia – pats gyvenimas: jo skonis, spalvos, ritmas, kvapas, gebėjimas džiaugtis ir jausti pasitenkinimą kiekviena diena, kiekviena akimirka.

Jos seniai nebenaudoja tobulų frazių ir laiko patikrintų gundymo metodų. Jos nustojo būti „aktyvių paieškų“ būsenose. Jos atrado tai, kas joms visus tuos metus buvo reikalingiausia – save, tikrą ir paprastą. Ir pasirodė, kad jos, tokios „tikros“, visiems aplinkiniams labai ir labai įdomios. Na, praktiškai visiems, o to vertiems vyrams – ypatingai.

Jos ir vėl moka kūkčiojamai verkti ir juoktis iki uždusimo. Jos jau nusimetė “socialinio padorumo“, reikalavimų, draudimų bei leidimų šarvus. Jos nekenčia to laikmečio, kai nugarą reikėjo laikyti tiesią ir, kas beatsitiktų, reikėjo šypsotis, nors tik verkti tesinorėjo, pritariamai linksėti galva, kai ją reikėdavo iš visų jėgų purtyti. Joms įkyrėjo save „laikyti rankose“, jos rankas atgniaužė – ir į laisvę išsprūdo gyva, jautri, tikra moteris…

Jos gyvena taip, tarsi kvėpavimas: tai audringai, tai ramiai, tai švelniai ir vos girdimai, tai skubotai ir azartiškai… Kvėpuoja gyvenimo ritmu, gyvena kvėpavimo ritmu. Pagaliau, po 40, joms tai pradėjo sektis: gyventi tuo pačiu laiku su gyvenimu.
Mergaitės, kurioms virš 40, labai smalsios. Kažkaip atsitiko, kad vietoj “aš gi viską žinau pati!” prasidėjo “oi, mergaitės, kiek aplink visko įdomaus!”. Ir šokiai, ir joga, ir programavimas, kelionės ir kulinarija… Jos kuria gyvenimą, tarsi perlinius karolius vis neria ir neria savo naujus, tarsi “iš oro” atsiradusius talentus, jos tapo paveikslus, lipdo puodus, užkariauja kalnus. Ir joms viskas sekasi!

Mergaitės, kurioms virš 40 visai ne tetos. Ilgus sijonus jos nešioja todėl, kad tai labai gražu. Ir trumpus nešioja, ir džinsus. Ir įvairią bižuteriją, nuo vietinės iki indiškos, o “firminiai” papuošalai tvarkingai padėti dėžutėse, ilsisi. Įrodinėti, kad “aš turiu briliantų”, joms nebereikia. Svarbiausia, kad viskas patiktų joms pačioms. Jos nenori žinoti, kas dabar “madinga” ar “ką nešioti šį sezoną”. Joms tik reikia, kad gražu būtų joms pačioms. Ir tame “jų gražume” labai daug šilumos, moteriškumo ir ramybės.

Mergaitės, kurioms virš 40 nustoja skaičiuoti kalorijas. Todėl, kad meilė, judesys, azartas, įkvėpimas veikia daug efektyviau už fitneso treniruotes ir plastikos chirurgus. Ir, žinoma, vien dėl to jos tapo tokiomis gražuolėmis.

Mergaitės, kurioms virš 40, ilgam ir gana toli “pasiuntė” įvairias “geros savijautos” ar “tikslų siekimo” motyvacines programas ir kitokias tuščias šnekas. Jos vertina kiekvieną minute, visur spėja, niekur nevėluoja, todėl, kad niekur neskuba.

Nesiekia tikslų.

Nekovoja.

Nesiverčia per galvą.

Jos paprasčiausia – gyvena.

Ir tiksliai žino, kad dar po 40 viskas bus dar daug daug įdomiau…

Paruošė ir išvertė Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.