Sakote, kad visi politikai – ožiai? Neįžeidinėkit gyvūnų!

Piktinatės, kad visi politikai ožiai? Ooo… Neižeidinėkite gyvūno – jis, kad ir bjaurus, kad ir su barzda, kad ir dvokia, tačiau prieš “tikrą” politiką – tik švelnus angelėlis.
Netikite? Nugęsinkime iš vidaus besiveržiančius stereotipus ir pasiremkime mokslu.

Etologai (Etologija (gr. ήθος – paprotys) – biologijos mokslo šaka tirianti gyvūnų elgesį) jau seniai įrodė: lyderio vietą bandoje užima tikrai ne pats stipriausias ir narsiausias patinas. Pagal visus socialinės mechanikos dėsnius, viršuje visada atsiduria gyvūnas, kurį puošia šios savybės:

– iniciatyvumas;

– įkyrumas;

– agresyvumas;

– polinkis kontroliuoti aplinkinius;

– minimalus suvokimas apie altruizmą;

– su malonumu persekiojantis silpnesnius;

– atkaliai vengiantis situacijų, gręsiančių jo sveikatai.

surik
Surikatos

Tai tinka beždžionėms, surikatams, balandžiams ir, kaip nebūtų gaila, mums – žmonėms.

Savo laiku žmonės, valdytojais skirdami tiesioginius senesniųjų valdytojų palikuonis, šią liūdną mecahniką bandė apgauti, tačiau buvo įsitikinta, kad jei sostą užima idiotas bei mazgotė, tai duoda dar blogesnius rezultatus. Tad dabar, demokratinės institucijos sutvarkytos taip, kad į paviršių išplaukia tas, kas išplaukia. Tačiau šį išplaukimo procesą labai svarbu apipinti painiu pilietinės kontrolės tinklu.

Bet ir šis tinklas mums nesuteikia jokios priežasties kalbėti apie daugumos “aukštų” politikų sąžiningumą, kilnumą ir taurumą.

Tad, kai piktinatės esama tvarka, neįžeidinėkite ožių, žąsinų ir asilų – nevadinkite jų vardais politikų. Politikai – padarai daug spalvingesni :)

Pagal žurnalo Maxim informaciją paruošė Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.