Leo Anders metodas užkariauja Lietuvą: išmok užsienio kalbą per 3 savaites!

Esu iš tų molių, kurie jau daug metų priklauso Europos Sąjungai, o jos gimtosios kalbos – anglų, niekaip neišmoksta.

– I am a table, – atsakau aš, kai manęs angliškai paklausia, kaip man sekasi.

– A… Su tamsta viskas aišku… – tada atsako manęs klausiantis. Atsako angliškai, bet iš veido išraiškos suvokiu, jog taria būtent tuos mano suprastus žodžius.

Taigi, vieną dieną nusprendžiau su tuo atsilikimu susitvarkyti. Visiems laikams ir galutinai. Tuo labiau, kad populiariame portale į akis krito intriguojanti ir daug ką sakanti reklama:

pirmoji-reklama

Na, jei “su šiuo laisvai kalba angliškai” net pati Ona, paaukojus tam tik 12 dienų, tai man pakaks ir savaitės. Taigi, susidomėjęs nukeliavau svetainėn: mokslaskiekvienam.eu.

Svetainėje mane pasitiko simpatiškas dėdė, pasirodo – danas, Leo Anders, mokantis 20 kalbų, todėl pasivadinęs kažkokiu tai krokodilu… Atsiprašau – poliglotu. Nežinau, man labai panašiai tie du žodžiai skamba: juk aš molis, sakiau gi jau!

leo-anders

dėdė Leo

Po gražiu ir imponuojančiu Leo paveikslėliu sekė dar įdomesnis aprašymas. Pasirodo, ponas Anders ištyrė 200 kalbų mokymosi būdų ir jų pagrindu sukūrė patį optimaliausią – savo, kurio pagalba nauji žodžiai įsisavinami net 5 kartus greičiau ir jau po poros – trejeto savaičių, besimokant tik po 30 minučių per dieną, galima išmokti bet kurią jūsų pasirinktą kalbą. Be to procesas toks malonus, kad vos įveikę vieną užsieno kalbą, jūs tiesiog užsidegate išmokti dar vieną. Po to dar vieną. Ir taip be galo.

“Mūsų kolega iš redakcijos – Marius Ambrozaitis – IT skyriaus vadovas, skeptikas, nusprendė išbandyti Leo Anderso metodą” – toliau rašoma svetainėje.

Marius giriasi: “O po savaitės pradėjau kalbėti. Po dviejų galiu laisvai užsakyti kavinėje espresso, o viešbutyje paklausti: Quanto costa una stanza doppia?” Visai tikėtina, kad per likusias dvi savaites ponas Ambrozaitis įveiks visas likusias itališkas frazes ir kalba bus suvaldyta. Neįtikėtina bei impozantiška!

Žinoma, aš kiek blaškiausi dėl kalbos išmokimo terminų, nes Ona angliškai prabilo po 12 dienų, Marius itališkai galutinai kalbės po 4 savaičių. Tačiau, ko gero, viskas priklauso nuo besimokančiojo gabumų ir smegenų, o iš tikrųjų, net ir mėnuo anglų kalbai, mano manymu, nėra per daug. Kaip sakoma, dėl gero dalyko verta pakentėti net ir 30 dienų.

Tačiau iš tikrųjų mane glumino tai pono Leo Anders geranoriškumas: nors iš pradžių jis savo metodą (online platformą su interaktyviomis kortelėmis Ling Fluent) siūlėsi parduoti už 241 €, tačiau čia pat suteikė galimybę, jei nesnausi ir pirksi iš karto, įsigyti jas už 129€!

Užkibote, susigundėte? Be reikalo. Kai nesiryžau sumokėti net tų menkų 129 euriukų ir nusprendžiau palikti svetainę, staiga iššoko dar vienas pasiūlymas: na, tipo, tu mums labai patikai, todėl imk tas korteles po 107 eurus! Čia aš supratau, kad ponas Leo – didelės širdies žmogus. Net nedrįsau kažką toliau spaudyti, bijojau, kad programa nebūtų pasiūlyta dar pigiau – juk sąžinė tada negyvai užgriaužtų. Už tai, kad Leo skriaudžiu, tiesiog vidury baltos dienos nurenginėju.

Dar truputį glumino svetainės paraštėje publikuojami programos dalyvių atsiliepimai. Štai, kad ir šis:dalia-urbanaviciute

Ne, ponios Dalios žodžiai labai gražūs ir įtikinami, abejoti neturiu pagrindo, tik ta nuotrauka… Na, nesišypso taip lietuviai, nesišypso… kažkaip, pats to nenorėdamas, paėmiau ponios Dalios abrozėlį ir įkėliau į images.google paiešką, ir gavau štai tokį rezultatą:

dalia-2
Panašius nekorektiškus eksperimentus atlikau dar su keliais svetainėje bsiskelbiančiais kalbas išmokusiais lietuviais…

edita-oginskiene

ret

kupc

1

rr

4

Liūdniausia pasidarė dėl paskutinės moters – Aurelijos Kaminskienės: supratau, kad šios žavios moters Lietuvoje nesutiksiu…

Na, bet esu optimistas, tad į tokias smulkias detales nutariau nekreipti dėmesio. Nors įsigyti kalbos mane išmokysiančią programą vis dar nesiryžau, nutariau kiek palandžioti po svetainę. Suintrigavo meniu juosta:

lio

Tikrai domiuosi mokslu, visata, planetomis bei išradimais, todėl ši meniu juosta man buvo tikras atradimas: visi mano mėgiami dalykai vienoje vietoje! Nors kol kas, spustelėjus ant bet kurios ikonėlės (išradimai, mokslas, visata etc.) išmetamas tik vienas puslapis:

paskutinis

aš vis dėlto kažkaip tikiu, kad tai tik pradžia, kad šis sėkmingas ir perspektyvus Leo Anders projektas bus galutinai išplėtotas ir septinmyliais žingsniais drąsiai įžengs į mūsų švietimo ir mokslo pasaulį.

Leo, mes su tavimi, mes tavęs laukiame ir tikime!

Su didele pagarba

Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Hits: 992

Posted in Humoras, Įdomybės and tagged , , .

2 Comments

    • Gerbiama Rita, nejau nesupratote, kad tai yra apgaulė? Taigi, pasakau: tai yra apgaulė ir jokiu būdu nebandykite mokėti pinigų, nes liksite nusivilusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.