Kontracepcija Lietuvoje 1927 metais. Nuotaikinga ištrauka iš medicininio leidinio

Ištrauka iš nenustatyto leidinio leis susidaryti vaizdą, kaip XX amžiaus pradžioje Lietuvoje buvo naudojamos kontraceptinės priemonės :

“Vieną tvirtą maišelį (kondoną) galima vartoti bent kelis sykius: reikia po kiekvieno vartojimo tuoj išplauti jį šiltokame vandeny suvolioti milteliuose, vadinamuose – Talkum (gaunami vaistų krautuvėje), paskui įvinioti į kokį nors skudurėlį ir palaikius per dieną, vakare nudulkinus miltelius, išpūtus, patikrinimui ir truputį patepus vazolinu vėl galima vartoti.

Šie maišeliai – kondonai, ne tik apsaugoja moterį nuo užveisimo, bet ir vyriškius nuo užsikrėtimo, jei moteris turėtų kokią nors lyties ligą.
7. Taip – gi geras …. ar gana naujas moterims nuo užsiveisimo vartojimo būdas – vaisių žirneliai (piliūlės), iš kurių vieną reikia, prieš – pat lytiškąjį veiksmą, įbrukti giliai į moteries gėdos angą, kad jis ten ištirptų ir jau po 3 – 4 minučių galima pradėti lytiškąjį veiksmą. Ištirpę žirnelio vaistai susimaišys su sėkla ir sunaikindami ją nebduos moteriai užsiveisti. Vienas žirnelis gali veikti 4 – 5 valandas.
Tokius žirnelius galima užsisakyti vaistinėse sekančiu receptu.
Rp: Chinin mur. 03
Ac. murial. Couc g S. II.
Butyr Caco 4,0
D. & d.”


Paruošė Saulius Veržikauskas

Posted in Humoras, Įdomybės and tagged , , .

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.