Ko gi iš tikrųjų nori moterys?

Kartą karalius Artūras papuolė į nelaisvę kitam valdovui, kuris nusprendė Artūro pagailėti ir pažadėjo, kad jį paleis, jei jis per metus suras atsakymą į vieną labai sudėtingą klausimą. Tačiau jei atsakymo nebus, jam bus įvykdyta mirties bausmė. Klausimas skambėjo taip: “Ko gi iš tikrųjų nori moterys?”

Karalius Artūras apklausė pusę karalystės moterų, tačiau atsakymo gauti nesugebėjo. Galų gale, jam buvo pasakyta, kad kažkur gyvena sena ragana, kuri pateiks teisingą atsakymą, tačiau tai labai brangiai kainuos. Karalius pasirinkimo neturėjo, tad nuvyko pas raganą ir paklausė, ko ji norėtų už teisingą atsakymą. Ragana norėjo ištekėti už geriausio karaliaus draugo – riterio Gaveino. Moteris buvo sena, be galo bjauri ir burnoje teturėjo tik vieną dantį.

ragana

Artūras pasakė, kad savo draugo ženytis per prievartą nevers ir geriau jau mirs pats. Tačiau riteris Gaveinas, norėdamas išsaugoti Artūro gyvybę, sutiko vesti seną bjaurią raganą.

Raganos atsakymas į rūpimą klausimą buvo toks: “Labiausiai visko moterys nori laisvai disponuoti savo gyvenimu”.

Ir taip Artūro gyvybė buvo išgelbėta, visi džiaugėsi ir atėjo laikas draugo vestuvėms. Riteris Gaveinas buvo tikras džentelmenas: jo iš vėžių neišmušė net ir tai, kad ragana labai bjauriai elgėsi bei puotos metu valgė rankomis.

Kai atslinko naktis, pirmoji vedybų naktis, Gaveinas įėjo į miegamąjį. Prieš jo akis gulėjo pati nuostabiausia mergina, nuostabesnės jis dar nebuvo matęs gyvenime. Jis nustebęs paklausė, kas atsitiko. Ragana atsakė, kad atsidėkodama už gerą elgesį su ja, kol ji buvo bjauri ir šlykšti, ji sutinka pusę laiko būti gražia mergina, o kitą pusę – bjauria ragana. Po to ji pasakė, kad riteris išsirinktų, kurią paros dalį, dieną ar naktį, jai būti gražuole, o kurią – ragana.

Gaveinas susimąstė.  Ar jis nori, kad jį dieną matytų su nuostabiausia gražuole, o naktį jis leistų su baisia ragana? Ar atvirkščiai? Riteris nusprendė leisti apsispręsti pačiai raganai. Kai ji tai išgirdo, atsakė, kad nuo šiol visada bus gražuolė, nes sužavėta tuo, jog riteris jai suteikė šansą pačiai valdyti savo gyvenimą…

————————————————

Šio pasakojimo moralas toks : graži jūsų moteris, ar bjauri, protinga, ar kvaila – tai neturi jokios reikšmės. Vis tiek po visu tuo slepiasi… ragana! :)

Išvertė ir paruošė Saulius Veržikauskas


Turėtų patikti

Posted in Interneto tautosaka, vyrai moterys and tagged , , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.