Kiek taškelių matote šiame paveikslėlyje? Neatspėsite: smegenys jus apgauna

Norite įrodymo, kad smegenys mus apgaudinėja?

Tam yra daug priežasčių. Sakykime, kai miršta artimas mylimas žmogus, jums širdį drasko sielvartas, gali smarkiai pablogėti sveikata. O jei, jūs po kiek laiko išeisite į karą ir kasdien matysite dešimtis sviedinių sudraskytų draugų ar priešų, jūsų psichika su tuo susitvarkys. Kai kas sakys: “jis priprato”. Iš tikrųjų, jūs  ne pripratote, o smegenys, jausdamos grėsmę kūno egzistencijai viską priimė kitaip, pakeitė  reakciją. Šitaip apsisaugojama. Suprantama, kad toks žmogus nebesuvokia to, kas vyksta, reiškia, jis nemato realybės.

Kitas pavyzdys būtų daltonizmas: daltonikui aiškinkit, kiek tik norit, kad yra daug spalvų ir dar daugiau atspalvių, jis mato tik kelias spalvas, arba kai kurių jų negali išskirti. Jam tai yra jo realybė, jums – jūsų realybė su spalvomis. Smegenys daro tai, ką ir turi daryti, kad padėtų jums išlikti, nors kai kurių smegenų spręndimų mes nesuprantane ir nesuprasime.

Štai šis paveikslėlis: čia tikrai yra 12 taškelių, tačiau vienu kartu jūs jų nematote. Kodėl? Aš nežinau, tačiau smegenys turi priežasčių padaryti taip, kad jų kartu nematytumėte.

Tad, kas yra REALYBĖ?

Ko gero, iškreiptas ir pritaikytas būtent jums pasaulio atspindys.

Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Posted in Įdomybės and tagged , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.