Kas gi tie kvailiai?

Savaitgaliais ryte gerdamas kavą mėgstu įsijungti TV ir stebėti, kaip koks nors televedantysis bando išbudinti ankstyvą žiūrovą, kokių triukų imasi, kad atkreiptų dėmesį į save, į savo laidą. Su manimi jiems nesiseka: neįdomu man, kad ir ką pasakotų, nebent įsijungiu kanalą apie žvėrelius ir gamtą.

Šiandien mano dėmesį patraukė reklama. Siūlė įsigyti ausų valymo higienos priemonę. Žodžiu, tokį daiktelį, panašų į pistoletą, kurio vieną galą įkišus į ausį, išsiurbiama ten susikaupusi siera. Iš pradžių, be abejo, pademonstravo trumpą propagandinį vaizdelį, kaip mes savo ausis galime susižeisti, jei valomės senaisiais pagaliukais su vatos antgaliais, kaip kenčia vaikai, kaip jiems skauda, kai pagaliukas priliečia kažkokią vidinę ausį.

Šitaip jūs kenčiate, kai ausis valotės tradiciniu būdu

Toliau labai džiaugsmingai pranešama, kad nuo šiol mūsų vaikai ir mes visi būsime  išgelbėti, nes kažkokia mokslininkų grupė sukūrė aparatą ausų valymui, tai yra, įvyko perversmas, revoliucija, ir nuo šiol visi vaikščiosime švariomis ausimis.

Tada prasideda įdomiausia vieta. Ekrane stambiu planu rodomas mus visus išgelbėsiantis aparatas ir skamba retoriškas klausimas:

– Ar šis prietaisas kainuoja 80 eurų?

ausys2

… ir tokia laimė jus aplanko, kai naudojatės naujuoju stebuklinguoju aparatėliu!

Po to paaiškinama, kad teleparduotuvė šiandien kažką švenčia ir nusprendė būti labai gera, todėl paaiškina:

– Ne, už 80 eurų mes jums neparduosime!

Ekrane matosi perbrauktas skaičius 80 ir seka kitas klausimas:

– Tai gal mes jums parduosime už 60?

Iš to, kaip ilgai tempiama pasakyti tikrąją kainą, suvokiu, kad teleparduotuvės darbuotojai tikrai kažką švenčia ir tai daro būtent dabar, gyvame eteryje ir niekaip negali apsispręsti. Nes ir vėl pasigirsta džiaugsmingas (kaip dažnai šneka tik tik įkalę asmenys) balsas:

– Ne, šiandien mes jums už šią kainą nesiūlysime!

– Nes pas mus šventė, – priduria.

Po to ekrane pasirodo užrašas 40. Suprask – tai ir yra tikroji kaina. Tačiau balsas ekrane dar džiaugsmingiau praneša:

– Bet šiandienos proga mes jums pateiksime siurprizą!

“Ant greitųjų” apsilankau pas gūglą ir bandau sužinoti, kuo ši diena, kovo 6 – oji ypatinga. Randu, kad šiandien Gana švenčia savo nepriklausomybę, Gerasimas, Norvilas, Raminta, Rozina, Rožė – vardadienius. Dar pasitikslinu, ar rašant vardą “Rozina” nebuvo suklysta ir vietoj “a”netyčia parašyta “o”, bet išsiaiškinu, kad vis tik vardas skamba “Rozina”, o ne “Razina”. Na, bet užteks tų lyrinių nukrypimų. Progų švęsti tikrai daug, tad į tai nebesigilinu ir stebiu ekraną toliau.

– Šiandien mes padarysime jums šventę! Šį aparatą galite įsigyti TIK už 29.9 eurus!

Oho, nusistebiu, nuo 80 iki 30 nuleido! Tikrai šventė. Bet tuo stebuklai nesibaigia. Išgirstu tai, kuo sunku patikėti:

– Bet jei jūs ausų valiklį užsisakysite būtent dabar, laidos metu, mes jums už 29,9 eurus dovanosime dar vieną ausų valymo aparatą!!!

Ir po to balsas ekrane ilgai džiūgauja, kokie jie šiandien geri ir , kaip pasisekė dabar prie ekranų prilipusiems žiūrovams, kokia laimė juos aplankė šį niūrų kovo 6 – osios rytą.

Suskaičiuoti nesunku: vieno aparatėlio kaina apie 15 eurų.

Va, čia ir susimąsčiau. Šiandien man pasisekė, nes teleparduotuvės chebrytė kažką tai švenčia, todėl aparatą galiu įsigyti už 15 eurų (žinoma, privalau mokėti 30 ir gauti du), o juk šiokią dieną šis civilizacijos stebuklas kainuoja net 80 eurų!

Kas tie kvailiai, kurie taip brangiai moka? :)

Saulius Veržikauskas

Posted in Humoras, Novelės and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.