Kaip vartoti alkoholį, kad nepasigertum ir nekankintų pagirios. Šnipų metodai

Sėdint už vaišėmis nukrauto stalo sunku susilaikyti nuo svaiginančių gėrimų, tačiau kartais galite papulti į situaciją, kai “atsipalaiduoti” negalima, tuo pačiu nesukeliant įtarimų kitiems užstalės dalyviams. Tokiu atveju galima naudotis patikrintais metodais, padėsiančiais išvengti girtumo. Legendos teigia, kad visus šiuos būdus išrado speciąliosios tarnybos.

Naudingi patarimai

Geriausias būdas  – prieš balių stipriai pavalgyti. Maždaug prieš 2 valandas išgerti 100 ml degtinės ar kito stipraus alkoholinio gėrimo. Kam to reikia? Jūsu organizmas pradės sintetinti specialias medžiagas, padedančias perdirbti alkoholį. Šitaip jūs įgausite atsparumą didesniems alkoholio kiekiams užstalės metu.

Dar vienas būdų: išgerti aktyvuotos anglies ar kitokio absorbento. Anglis sugeria dalį akoholio ir fuzelinių aliejų.

Girtumą stabdo ir vitaminas C. Į bokalą įmeskite skiltelę citrinos ar net apelsino, tik nepamirškite, kad bet kuris produktas, turtingas vitaminu C, dirgina skrandžio gleivinę.

Sėdint už stalo reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Pavyzdžiu, niekada nemaišykite skirtingų gėrimų. Gerkite arba vien degtinę, ar tik baltą vyną, ar tik alų… Priešingu atveju gerantuotai nusigersite, smarkiai apsvaigsite.

Daugiau judesio! Jei nenorite prisigerti, reguliariai kilkite nuo stalo, vaikščiokite, šokite, judėkite. Geriausia, žinoma, energingai šokti.

“Antialkoholiniai” mitai

Egzistuoja keletas mitų apie tai, kaip galima blokuoti alkoholio poveikį.

Pirmas mitas. Žalias kiaušinis, kurį rekomenduojama išgerti prieš vartojant alkoholį. Taip, žalias kiaušinis iš tikrųjų pristabdo girtėjimo greitį, tačiau tai tik laikinas poveikis. Po to girtėjama dar greičiau.

Antras mitas. Riebus maistas. Kai kada rekomenduojama prieš geriant suvalgyti kažką labai riebaus  – sviesto, lašinių, šlakelį aliejaus ir, anot mito skleidėjų, tokiu būdu skrandžio sienelės “išsitepa” riebalais ir  alkoholio absorbcija sulėtėja. Iš tikrųjų tam, kad sutepti visą skrandį, reikalingas itin didelis kiekis riebalų.

Trečias mitas. Pieno produktai. Taip, sekančią dieną pienas ar kefyras iš tikrųjų padeda, tačiau jei jūs nenorite girtėti, pienas jūsų problemos neišspręs. Reikia žinoti, kad pieno produktus vartoti su alkoholiu yra kenksminga, nes taip labai smarkiai suaktyvinama kasa, ko pasekoje alkoholiu galima smarkiai apsinuodyti ar kitą dieną pajusti stiprias pagirias.

Ketvirtas mitas. Specialieji preparatai. Kažkada vakarietiška spauda rašė, kad KGB agentai vartodavo specialų girtumą eliminuojantį preparatą RU-21, tačiau šio teiginio niekas iki šiol dar nepatvirtino.

Šnipų receptai

Pasakojama, kad sovietiniai agentai turėjo tam tikrus receptus, padedančius išvengti girtumo ar sunkių pagirių. Štai, pavyzdžiui Londone jie gamindavosi kokteilį pavadinimu “Oyster”, į kurio sudėtį įeidavo saulėgražų aliejus, porą valgomųjų šaukštų pomidorų sulčių, arbatinis šaukštelis konjako ir kiaušinio trynys. Prieš naudojant kokteilis būdavo paskaninamas pipirais, druska ir smarkiai suplakamas. Alternatyvus variantas  – avižų košė, užpilta rūgusiu pienu ar kefyru.

Vokietijoje šnipai pagirioms valgydavo marinuotą silkę su dideliu kiekiu svogūno, viską užgeriant jogurtu.

Suomijoje jie keliaudavo į sauną. Tačiau temperatūra turi būti ne itin didelė: pakanka 80 laipsnių. Teigiama, kad būtent tokioje temperatūroje toksinai aktyviai šalinasi per odą. Pakanka 2  – 3 užėjimų, po 5 – 7 minutes ir taip galutinai išsiblaivoma.

Kinijoje šnipai degtinę ar viskį gerdavo kartu su žaliąja arbata, kuri turtinga antioksidantais, tad, kaip teigiama, pagirios neaplankydavo.

Meksikoje šnipai, kad numalšinti pagirias, valgydavo aštrią tirštą sriubą iš veršelio kanopų, žarnokų, žalių čili pipirų, kukurūzų miltų ir įvairių prieskonių. Sriuboje yra daug vitaminų ir glicino, atitinkamas ir jos poveikis.

Kokius patikrintus metodus žinote jūs?

Paruošė Saulius Veržikauskas

Turėtų patikti

Hits: 804

Posted in Įdomybės and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.