Kaip vaikelio siela renkasi mamą

Viena Rusijoje gyvenanti rašytoja susidomėjo keistais vaikų pasakojimais: kartais pasirodydavo, kad jie apie savo gimimą bei mamos pasirinkimą kalba tarsi apie normalų, kasdienį dalyką, nors suaugusiems tokie dalykai – stebuklas.
Štai keletas tokių užrašytų pasakojimų.

Pasakoja 3 metų berniuko Kirilo mama: „Viriau pietus ir, kad sudominti savo nenuoramą išdykėlį, daviau jam pavartyti savo nuotraukų albumą. Ir štai, pribėga Kirilas, o rankoje laiko juodai baltą nuotrauką, kurioje aš su savo mama. Beje, ji mirė dar prieš Kirilo gimimą. Sūnus ir sako: „Mama, aš tave čia pamenu. Pamenu ir tavo žalią suknelę! Tą dieną tu pavėlavai į autobusą!“ Na, man akys ant kaktos iššoko! Klausiu: „Sūnau, iš kur tu tai žinai? Tėtis papasakojo?“ „Ne“, – sako, – „aš tave iš viršaus mačiau ir man pasakė, kad tu būsi mano mama!“. Nuo to laiko aš savo pažįstamų ir draugių klausinėjau, ar jų vaikai nešneka ko nors panašaus ir sužinojau, kad tai ne vienintelis atvejis.mergaite

Kitas pasakojimas. Viena moteris papasakojo, kaip jos dukra neseniai prasitarė: „Mamą, senelis, na tas, su raudona barzda, jums siunčia linkėjimus ir sakė, kad meldžiasi už jus!“ Senelis su „raudona“ barzda, tai tos moters prosenelis, kuri jį matė tik vaikystėje, o vienintelė, blogos kokybės ir nespalvota nuotrauka, mėtėsi kažkuriame senų albumų. Megaitei šios nuotraukos tikrai niekas nerodė, o jei ir būtų parodę, barzdos spalva būtų neatspėjama. Moteris pakalbėjo su savo mama ir jos priėjo išvados, kad, kai mergaitė gimė, ji iš tikrųjų matėsi su savo proproseneliu.

Keturmetės mergaitės Mašos mama pasakoja, kaip jos dukra pareiškė, kad „kai mane siuntė į tavo pilvuką, atskrido angeliukas ir pasakė, kad mane pavadins vienos geros tetos vardu, kuri man padės.“ Mergaitė nežinojo, kad, kai jos mama buvo nėščia, kartą ji paslydo ir nugriuvo. Viena moteris padėjo jai nuvykti į ligoninę ir buvo kartu iki tol, kol nesužinojo, kad su gimdyve viskas tvarkoje. Mašos mama tada nusprendė, kad jei gims dukra, suteikti jai gerosios moters vardą.

Pačią nuostabiausią istoriją papasakojo Katios mama. Kai mergaitei buvo 2,5 metukai, ji pareiškė, kad su ja, jos mamą išsirinko dar du berniukai. Bet vienam jų neleido pasirinkti, o kitam liepė ruoštis. Po metų Katios mama pagimdė negyvą kūdikį – berniuką. O dar po dviejų metų ji pagimdė sveiką sūnų. Tada tėvai prisiminė jų mažosios dukrelės pranašystes ir papasakojo šią istoriją.

O jūs ar tikite, kad į mūsų vaikučius į žemę siunčia angelai ir, kad jie patys ten, danguje, pasirenka savo tėvus?

Paruošė Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.