Kaip išvengti facebook’o siūlomų priverstinių atostogų – bano

Ne vienas aktyvus facebook socialinio tinklo naudotojas susidūrė su savo paskyros blokada, o jei nesusidūrė pats asmeniškai, pašonėje tikrai turi ne vieną FB “draugą” tai patyrusį.

Cenzūros griežtėjimas turi priežastis, į kurias gilintis dabar nenorėčiau, o geriau pasidalinsiu patirtimi, kaip išvengti to nelemto bano.

Pirmiausia, reiktų žinoti, kad jūsų paskyroje skelbtus įrašus bei jūsų komentarus, rašytus facebook platformoje, tikrina automatai. Tikrai nėra žmogaus, kuris sėdi prie kompiuterio ir paraudusiomis akimis, nuo ryto iki vakaro skaito jūsų kelių metų senumo komentarus.

Žinoma, didesnis dėmesys skiriamas toms paskyroms, apie kurias praneša kiti FB vartotojai, tad, jei mėgote ir mėgstate aštresnius pasisakymus apie homoseksualus, kitataučius, imigrantus, būkite pasiruošę, kad atsiras geradarių, kurie apie tai praneš ir jus atakuos Cukerbergo piktieji cerberiai  –  automatai.

Automatai  –  būtybės bejausmės. Suras jūsų prieš 5 metus rašytą komentarą “ech, tie supisti py***ai!” ir jūsų paskyros blokada garantuota. Pradžiai vienai dienai, po to trims, savaitei, o po to ir mėnesiui. Įmanomas variantas, kai jūsų paskyra bus užblokuota galutinai.

Blogiausia yra tai, kad kai automatai suranda “nepolitkorektišką” žodelį ir praneša jums apie tai, tuo pačiu blokuodami paskyrą, o po kiek laiko, kai jūs grįžtate atgal į “laisvąjį” FB pasaulį, įsitikinęs, kad pagaliau išpirkote savo kaltę, po kiek laiko automatai suranda sekančią prieš porą metų išsakytą frazę ir jūs baudžiamas iš naujo.

Jei, būdami blokadoje, neatliksite išsamios savo paskyros revizijos, jūs būsite blokuojami nuolat, jokios apeliacijos nepadės  –  tiesiog pažeidžiate FB nustatytas taisykles. Nepatinka  –  atjunkite paskyrą ir keliaukite kitur.

Žinoma, galima ginčytis, kad tokioje elgsenoje sunku įžvelgti sveiko proto bent likučius: juk dažniausia jūs “negražiai” rašinėjote dar tada, kai dauguma žodelių nebuvo draudžiami. Gaunasi, kad esate baudžiami už senas nuodėmes, kurios dar tada nuodėmėmis nesiskaitė.

Ir, jei šiandien facebook’e jau draudžiamas vartoti grynai lietuviškas žodis “negras” (nepamirškite to!), tai ryt gali būti uždrausti ir kiti, iki šiol niekam nekliūnantys žodeliai. Taigi, į sveiką nuovoką apeliuoti neverta, nes jos nėra.

Tačiau būkime realistai: šiuo metu lygiavertės alternatyvos šiam socialiniam tinklui nėra. Ypač norintiems reklamuoti savo verslą, paslaugas. Reikia pripažinti, kad facebook siūlomi reklamos įrankiai yra tiesiog puikūs, jiems neprilygsta niekas, kur beieškotumėte.

Tad, norintiems skleisti žinią apie savo verslą, belieka prisitaikyti.

Esminis “išlikimo” principas  –  išvalyti savo kelių metų senumo paskyrą. Tai gali pasirodyti Sizifo vertu darbu, nes jei jūs socialiai aktyvus, per kelis metus turėjote paskelbti šimtus įrašų ir parašyti tūkstančius komentarų, kurių dauguma, be abejo, po svetimais įrašais.

Kaip viską sutvarkyti?

Atveriate savo FB puslapį. Viršutinėje mėlynoje juostoje, dešinėje pusėje spaudžiate juodą trikampėlį (paspaudus jis pavirsta baltu).

Jums atsiveria štai toks langas.

Spaudžiate užrašą “Veiklos istorija”. Atsivėrusiame naujame lange, kairėje pusėje randate užraša “Filtrai”.

Po šiuo užrašu yra sąrašas, pasirenkate “Įrašai”, spuselkite.

Atsivėrusio lango viršuje matote paieškos langelį “Veiklos paieška”.

Į langelį įvedate “nekorektišką” žodelį.

Sakykim, šis žodis  –  “namas” (tai tik pavyzdys, toks žodis dar neuždraustas).

Paspaudžiate paieškos įkonėlę arba “Enter” ir iš karto apačioje jums iššoka visi jūsų skelbti įrašai, kuriuose yra nors kartą paminėtas “namas”.

Dešinėje įrašo pusėje matote mažą rašiklio ikonėlę. Spustelkite ją, o po to spaudžiate užrašą “ištrinti”. Viskas, šis įrašas panaikintas.

Bet tai tik darbo pradžia. Paieška yra šiek tiek kvailoka, o gal lietuvių kalba per daug sudėtinga, tačiau norint surasti visus “namus”, reikia vėl ir vėl įvedinėti visus žodelio linksnius, taip pat nepamiršti daugiskaitos.

Taigi, įvedate:

namas;

namo;

namą;

name;

namui;

namai;

namuose;

namams;

namus;

namais;

ir t.t.

Tikriausia suprantate, kad jūsų tikslas ieškoti ne “namo”, o kitų žodelių, tad, darbo tikrai nemažai.

Susitvarkę su įrašais, pradedame kitą darbą  –  tikrinti visus savo kada nors ir bent kur rašytus komentarus.

Kairėje pusėje, toje pačioje meniu juostoje “Filtrai” randate užrašą “Komentarai”. Spustelkite. O dabar iš naujo atlikite viską, ką jau darėte su įrašais :)

Darbo nemažai, tačiau, jei norite šiame soc. tinkle likti, atlikti jį privalote. O bendrauti be jokių įsipareigojimų, be cenzūros, galima kituose tinkluose. Tiesa, dabar cenzūruojami praktiškai visi, vieni labiau, kiti mažiau, tad, rekomenduočiau nuo Putino kontrolės pabėgusio “VKontakte” soc. tinklo įkūrėjo Pavelo Durovo susirašinėjimo programą “Telegram”. Dažnai minima, kad tai “paauglių ir teroristų programėlė”, o tai aiškus ženklas, kad joje esate apsaugoti nuo bet kokios cenzūros.

Pavelas Durovas

Patarimas: programą pirmiausia atsisiųskite į išmanųjį telefoną, prisiregistruokite, o jau tada galite siųstis ir į kompiuterį. Tinklas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingas, tačiau kelias dienas pasiknisus, pasidomėjus, atrandami nauji įdomūs dalykai, kurių kituose soc. tinkluose tikrai nerasite. Taip pat teigiama, kad žinutės stipriai šifruotos, jokios spec. tarnybos jų perskaityti nesugebės :) Pamiršau paminėti: taip, čia galite skelbti savo straipsnius, reklamą, nuotraukas, video (bet kokiomis temomis) ir, kas svarbiausia, kad ir kiek brudo ten būtų prikelta, jūs, ir tik jūs pasirenkate, ką norite matyti savo juostoje. Reklama “iš šalies” neprasprus niekada!

Kai sukursite savo paskyrą, pradžioje jums bus vieniša, tad, kviečiu jungtis prie kanalo “Be cenzūros”. Tai mano svetainės “Harmonio” kanalas, tik kitu pavadinimu. (Spustelkite įkonėlę)

Viskas, šiai dienai užteks. Dabar net pats nesuprantu, ar aš čia agitavau facebook’e pasilikti, ar iš jo pabėgti? Tikriausia, iš kiekvieno tinklo reiktų pasirinti tai, kas geriausia: facebook’ą pasilikti verslo populiarinimui, o telegram’ą  –  laisvam bendravimui. Nors, griežtų ribų tarp šių tinklų nėra, ir viename, ir kitame, pagal tam tikras taisykles galima ir bendrauti ir reklamuotis.

Saulius Veržikauskas

Posted in Be cenzūros and tagged , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.