Kaip greitai iš homo sapiens pavirsime į homo glušius?

Pažiūrėjau šiandien video, kur lietuvaičiai su saabu pabėga nuo tralo. Veiksmas lygtai vyksta D. Britanijoje. Žodžiu, mašina sulaikyta, užkelta ant tralo, gali būti, kad už tai, jog nesumokėjo parkavimosi mokesčio, nors, gal reikalas ir rimtesnis. Vyrukai susėda į automobilį, pagazuoja ir nušoka nuo tralo, kiek apsidaužo ir nušvilpia, kaip vėjas. Traliuko vairuotojas žiūri apakęs ir nesupranta, kaip taip įmanoma.

Asociatyvi nuotrauka

Pamenu, kadaise, kai į Vokietiją dar vizų reikėjo, nusigavau į Berlyno priemiesčius su pakeleivinga fūra, po to, kad draugams mane patogiau būtų paimti, perbėgau autobaną. Iki šiol pamenu paklaikusias iš siaubo kuro kolonėlės darbuotojo akis, kai atbėgau iš kitos pusės, į jo kolonėlę. Tačiau draugai atvyko operatyviai, tas kolonkės darbuotojas taip ir liko stovėti išsižiojęs.

Vakariečiai tokių dalykų nesuvokia, ir tuoj paaiškinsiu, kas jiems dėl to gresia.

Kaip pasakoja smegenų specialistai, tam, kad senatvėje nesirgti Alzheimeriu, skleroze ir dar būriu visokių ligų, kurios susiję su atminties sutrikimais, kiekvieną dieną reikia spręsti krūvas realių problemų.

Bet problema problemai nelygi. Jei jūs, sakykim, sėdit darbe ir ieškot naujų klientų savo prekėms, tai nėra tas tikrasis problemos sprendimas. Jūs tiesiog naudojate jau kažkieno sugalvotą paieškos sistemą, nieko naujo, iš esmės, neišmąstote, tik, sakykim, naudojate įranki.

O štai laukinis, einantis medžioti, nors ir įsivaizduoja, kaip jis nudobs antilopę, bet, iš esmės, dėl nieko negali garantuoti, viskas gali pasisukti taip, kad antilopė nudobs jį. Užtat medžioklės metu jo smegeninė dirba visu pajėgumu, N kartų aktyviau, nei kokio nors menedžerio. Be to, jis sprendžia konkrečią – išgyvenimo problemą.

Yra žinoma, kad atsilikusiose šalyse žmonės Alzheimeriu neserga, o dažniausiai, kad ir labai pasenę, miršta pilno proto.

Nes jie visą gyvenimą smegenis “treniravo”.

Kuo sunkesnis gyvenimas, tuo išradingesnis mąstymas, tuo sveikesnio proto yra žmogus. Kuo gyvenimas lengvesnis, labiau sutvarkytas, disciplinuotas – tuo silpnesni žmonių mąstymo ir išradingumo gebėjimai.

Disciplinuotai ir gerai funkcionuojančiai visuomenei mąstymas nereikalingas. Taip, kažkas protingas turėjo sugalvoti taisykles, o toliau tereikia jų laikytis ir tu riedi, kaip taukais pateptas. Išsivystę Vakarai jau skina to pasekmes; žmonės realiai kvailėja, senatvėje praktiškai visiems sutrinka realybės suvokimas, atmintis, adekvati elgsena.

Jus stebina, kaip pasaulyje taip įsivyravo leftizmas? Tai yra suminkštėjusių smegenų pasekmė.
Žmonės nesiorientuoja realybėje ir šis nesiorientavimas jiems priimtinas. Štai, jie sveikina imigrantus, tačiau jų smegeninės nesugeba išmąstyti nei vienos dienos į priekį, kas atsitiks, kai imigrantų bus dauguma ir jie užsimanys čia ne tik gyventi, o ir valdyti. Daugumai vakariečių toks mąstymas yra mirtinai sunkus darbas, nes smegenų sritys, atsakingos už išlikimą, jau atrofavosi. Žinoma, jei kas jam grąsins ginklu, jis suvoks, kad reikia gelbėtis, išgyventi. Bet pamąstyti kiek toliau į priekį, kol dar realios grėsmės nėra, jis jau nesugeba.

Užtat ir žiūri jie išsižioję į per autobaną bėgantį lietuvį. Jie tokios “taisyklės” nežino, tokios taisyklės – esant reikalui bėgti per autobaną – nėra.

Dauguma pasakys – taip elgiasi tik kaimiečiai, laukiniai, gyvuliai, tik ne civilizuoti žmonės.

Gali būti.

Tačiau yra “civilizuoti” ir yra “mąstantys”. Bet kokiu atveju visada rinksiuosi antrąjį variantą: taip sveikiau, be to, jautiesi žmogumi, o ne robotu. Ta prasme, homo sapiens ir yra mąstantis žmogus. Tik, bijau, kad tikrų homo sapiens mūsų gretose – mažuma.

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.