Kaip atskirti   – esi savo dvasia jaunatviškas ar jau visapusiškai susenęs?

Viskas labai paprasta. Jūsų vidinę būklę išduoda bambėjimo dažnumas. Bambėjimas  – tai reiškinys, aiškiai parodantis, jog jūs nesugebate priimti realybės, piktinatės ja, norite, kad viskas vyktų ne taip, kaip vyksta, o tai, kaip jūs norite.

Štai tarybinių laikų kasdienybė: spaliukai, pionieriai, komjaunuoliai ir visa ko viršūnė  – komunistai. Tokia buvo realybė, prieštarauti jai buvo nepriimtina, tad, visa tarybinė liaudis išdidžiai tylėjo. O ką šnekėti? Kad komjaunimas yra “gėris”? Juk ir taip buvo aišku, kad gėris. Tačiau vis atsirasdavo bambeklių, dalis jų ir jaunų žmonių tarpe, kurie bandydavo piktintis, tai yra, bambėti. Tai rodė jų vidinį supūvimą, atitrūkimą nuo aktualijų, nenorą eiti koja kojon su visa socializmą ir komunizmą kuriančia liaudimi. Ačiūdie, tais laikais tokius bambeklius greitai sutvarkydavo, nemaža jų dalis ne tik kad TSRS rytinę dalį ištyrinėjo, bet ir galvas padėjo. Ot laikai buvo!

Bet istorijos ratas, rodos, sukasi, sukasi, o niekur ir nenusisuka. Vis grįžtam ir grįžtam prie to pačio. Štai, dabar visiems aišku, kad kapitalizmas ir demokratija yra gėris, kad visų laisvės ir teisės  – privaloma siekiamybė ir absoliuti visų mūsų Sąjungos narių perspektyva. Mes jau supratome, kad komjaunuoliai, pionieriai, spaliukai – tikras blogis, ypač pionieriai su savo raudonais kaklaraiščiais. Žvaigždutės, raudoni ženkleliai, kaklaraiščiai… Fui…

Didvyriškoji Monika

Iš tikrųjų reikia džiaugtis visai kitais dalykais: štai, šiandien vyksta kovos prieš homofobiją minėjimas. Juk netradicinė lytinė orientacija yra toks gėris ir vertybė! Man liūdna, kad gimiau ir augau priešiškoje aplinkoje, išauklėtas esu tradiciškai, ir dabar dėl to labai gailiuosi.

Arba, štai, skaičiau, kad į Lietuvą atvyksta Monika Levinski. Na, ta nuostabi moteris, kuri oraliniu būdu tenkino JAV prezidento užgaidas. Manau, tai puikus moters pasiekimas, dabar būtinai reikia apie tai su visais pasikalbėti. Taip, važinėti po pasaulį ir apie tai pasakoti  – tiesiog privaloma! Tai tokia vertybė, sakyčiau, kiekvienos moters siekiamybė! Džiaugiuosi dėl Monikos ir jos būsimų gerbėjų. Tikiu, kad pačiulpti bet kurios šalies prezidentui trokšta kiekvienas.

Izraelio atlikėja Eurovizijoje  – geriausias ir sektiniausias pavyzdys, kaip nereikia užsidaryti viduramžiuose ir riebiai išsityčioti iš kitokių  – bandančių gyventi sveikai ir tvarkingai, mėgstančių grožį ir harmoniją, norinčių mylėti ir būti mylimais. Nors, ką aš čia pezu! Atvirkščiai: kuo baisiau kitų akyse pasirodai, tuo labiau nuo tavęs atsiduoda vidine laisve! Nori  – lašinius su medumi ryk, koka kola užsisrėbdamas, nori – miltelius visokius į nosį trauk: tai tavo gyvenimas, tavo pasirinkimas, tavo laisvė! Svarbiausia, profesionaliai ir įtikinamai visus, kurie tau neprtaria, siųsti į Peru.

Blogiausia, kad visuomenė tokia susenusi  – burba nesustodama. Niekas jiems neįtinka  – nei Monika, nei storoji Izraelio mergaitė.

Tereikia džiaugtis, kad šiais laikais taip pat esame stebimi budrios vyresniojo brolio akies: feisbuke šiuo gėriu piktintis draudžiama, viešoji žiniasklaida apie šį gėrį šneka tik gražiai, burbeklius už jų bjaurius komentarus, teisminėn atsakomybėn patraukdama. Tikrieji laisvės šaukliai ir puoselėtojai visada pasiruošę apie burbeklius pranešti ten, kur reikia. Gaila, žinoma, kad jų neištrems, bet kompiuterį atims, baudą uždės. Na, juk ne viduramžiuose gyvenam, negi galvas kaposi?

O aš manau, kad reiktų. Nepatinka valdantieji? Valink į Rusiją, Šiaurės Korėją, Iraną ar Mėnulį! Piktiniesi žaliaisiai valstiečiais, Karbauskiu, Veryga, Širinskiene? Tai koks tu, tada, lietuvis? Ne lietuvis tu  – alkoholikas, nesveikos gyvensenos propaguotojas! Nepatinka Landsbergiai? Ne vieta tau tarp tyrų lietuvių! O, žiūrėk, tau dar ir homoseksualūs asmenys su savo plakatais ir paradais kliūna!? Tai tu, paprasčiausias fašistas. Juk ir anie šiuos gerus žmones naikino, naikintum ir tu, tik įkąsti negali! Nepatinka, kad į Europą atvyksta svečiai iš vargingesnių šalių? Vadini tai totalia Europos okupacija? Tikrai, nėra tau vietos čia, Lietuvoje, gimtinėje tavo! Esi nuokruša, vatnikas, komunimo garbintojas, Lenino anūkas, rusofilas, nelietuvis!

Dusk, burbekli!

Saulius Veržikauskas

Posted in Be cenzūros and tagged , , , , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.