Kada vyrai nustoja domėtis meile?

Kas susiję su vyrais, tai atsakymas labai paprastas: kai organizme gaminama vis mažiau testosterono.

Senstant jo natūraliai mažėja, tačiau yra keli veiksniai, kurie jo gamybą lėtina ir skatina.

Kas skatina?

Fizinės apkrovos. Ne lakstymai ir šokinėjimai, o svorių kilnojimas. Apkraunami raumenys stimuliuoja testosterono gamybą. Tai yra faktas.
Gyvulinės kilmės produktų vartojimas taip pat skatina testosterono gamybą organizme. Vyras turi valgyti mėsą, daug mėsos ir, kartais, žuvį.

rawpixel

Greitai testosterono lygi organizme gali pakelti nedidelis kiekis kokybiško alkoholio (taurelė konjako, brendžio, samanės, taurė kokybiško vyno). Tačiau čia riba labai neryški: iki tam tikro lygio gėrimas “norą” didins, o peržengus sunkiai matomą ribą – sparčiai mažins.

Kas mažina?

Gyvulinės kilmės maisto vengimas (veganizmas, vegetarizmas).

Padidintas alkoholio vartojimas, ypač pseudo alaus vartojimas. Priminskiu, kad tikrai sveikatai naudingas alus turi būti nefiltruotas bei nepasterizuotas. Jei gėrimas filtruojamas bei pasterizuojamas, tai jau nebe alus. Tai va, to gėrimo vartojimas testosterono lygį mažina.

Saldžių ir krakmolingų angliavandenių vartojimas smarkiai mažina “vyriškumą” iš karto kelias valandas po jų suvartojimo, o jei šie produktai valgomi dažniau – tai iš esmės žemina testosterono lygį ir ilgalaikėje perspektyvoje. Tad, jei nori būti vyras, nevalgyk pyragaičių bei saldumynų. Moterims atvirkščiai – jų reikia, tik, žinoma, saikingai.

Rūkymas: kerta smarkiai ir negailestingai.

Dar grįžtant prie alkoholio temos: patys prasčiausi gėrimai, nors, tuo pačiu ir patys populiariausi, smarkiai kertantys per vyriškumą, tai, mano anksčiau jau minėtas pseudo alus ir … degtinė. Kokio tyrumo degtinę vartotumėte, vis tiek gausite tą pačią dozę vyriškumą žudančių nuodų.
Geri gėrimai (jei vartojami saikingai): nepasterizuotas ir nefiltruotas alus, konjakas, brendis, viskis, naminukė, sausas kokybiškas vynas (raudonas, baltas ir rožinis), tkras natūralus sidras.

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.