Kad balandėliai neprisviltų ir peiliai žibėtų (realūs patarimai)

Kažkiek žioptelėjau, o mano veido nežalojo intelekto sukeliamos raukšlės, tai yra, atrodžiau tarsi iš buko nesusivokimo išsižiojęs primatas, kai interneto platybėse aptikau paprastą buitinį patarimą. Na, žinote, dabar, o ir visais laikais, žmones domino patarimai apie buities palengvinimą. Mane į transą įstūmė štai taip skambantis tekstukas: „Auksiniam žiedui galima lengvai gražinti blizgesį, jei jį palaikyti pasaldintame vandenyje, o po to pabraukyti lūpdažiu“. Lūpdažio neturiu, todėl šio teiginio patikrinti nesugebėjau. Atsitokėjęs nuoširdžiai stebėjausi kažkieno tai sumanumu, ryšio, tarp cukraus, lūpdažio ir aukso, atradimu. Gali būti, kad viskas įvyko atsitiktinai: kokia nors užsisvajojusi moteriškė pirštą su nublukusiu auksiniu žiedu kyštelėjo į puodelį su gerokai pasaldinta karšta arbata, nusiplikino ir prisidėjusi prie lūpų pradėjo pūsti, prilietė savo prisirpusias lūputes ir tik po to pastebėjo, kad auksas nauja švieža tvikstelėjo… Iš tikrųjų tai visai nesvarbu, kas ir kaip tokius patarimus atranda ar sugalvoja, svarbu, kad jais dosniai dalijamasi. Jeigu skaitytojas laukia, kad dabar imsiu iš visų tų patarimų kvatotis bei tyčiotis, „dėti į vietą“ ar kitaip kritikuoti, tai šį kartą jis klysta. Ne, šį kartą susilaikysiu. Ir, atvirkščiai, su malonumu paskelbsiu keletą man labiausiai patikusių buitinių patarimų. Kai kurie jų kiek keistoki, kiti – kiek juokingi, tačiau gana aktualūs. Štai jie:

Jeigu jums atsibodo nuolat iššokantys akies miežiai, paimkite metalinį šaukštą ir, kai tik akis pradės niežtėti, juo 3 kartus, pirmyn – atgal, perbraukite per voką.

Jeigu persūdėte sriubą, ant šaukšto uždėkite gabalėlį cukraus ir atsargiai įleiskite į sriubą. Kai cukrus pradės tirpti, šaukštą ištraukite – cukrus sugeria druskos perteklių. Taip pat galima į ryšulėlį suvynioti truputėlį miltų ar ryžių ir jį truputį pavirti sriuboje. Miltai su ryžiais taip pat sugeria druską. Arba dar taip: į sriubą įmesti žalią bulvę, o po kelių minučių ją išgriebti.

Kad troškinami balandėliai neprisviltų, ant puodo dugno padėkite kito, mažesnio puodo dangtį, rankenėle į viršų. Ant viršaus uždėkite kelis kopūstlapius, o ant jų – balandėlius.

Valyti žvynus daug patogiau, kai žuvis yra įmerkta į vandenį. Žvynai nelaksto į šonus ir nieko neištepa.

Pienas neišbėgs, jei puodo kraštus sutepti taukais. O kad pienas greičiau užvirtų, į jį įberkite truputėlį cukraus. Pienas nesurūgs, jei į jį įmerkti krieno lapą.

Kad nepatamsėtų nuvalyti obuoliai, įmerkite juos į lengvai pasūdytą šaltą vandenį.

Burokėliai verda labai ilgai, kartais net 3 valandas. O galima virti tik 1 valandą, po to juos pakišti po šalto vandens srove. Po 10 minučių burokėliai bus tinkami valgymui.

Jei norite, kad kepamo paukščio odelė gautųsi traški, iki kepimo pabaigos likus 10 minučių, paukštį apšlakstykite sūdytu vandeniu.

Jei negalite atidaryti stiklainio dangtelio (užsukamo), stiklainį, „galva“, tai yra, dangteliu žemyn kelioms minutėms panardinkite į šiltą vandenį. Po to jis lengvai atsidarys.

Jei susižeidėte pirštą ir po ranka neturite jokių med. priemonių, žaizdelę pabarstykite cukrumi: taip jūs sustabdysite kraujavimą.

Jei į kelionę nenorite imti muilo, galima iš anksto, namuose pasigaminti vienkartinius muilinius popierėlius. Purų vyniojamąjį popierių pamirkykite šampūne ar skystame muile, išdžiovinkite ir susikarpykite jums patinkančio dydžio lapeliais.

Bulvių su lupynomis nuovirą galima panaudoti efektyviam stiklinių, keramikinių bei molinių indų nuvalymui.

Atvėsintu daržovių nuoviru laistykite kambarines gėles.

Į bulvių nuovirą sudėkite metalinius stalo įrankius ir jie susigrąžins pirmykštį blizgesį.

Pasitelkę senas kapronines kojines galite sutvirtinti išklibusius varžtus. Į iškritusio varžto skylę (pav., sienoje) pritrambuokite smulkių kaprono skiautelių. Ant ugnies įkaitinkite reikalingo diametro vinį ir giliai įbeskite į šią skylę. Tuoj pat ištraukite ir įsriekite varžtą. Tokie kaproniniai kamščiai niekada neišdžius ir neiškris.

Buką peilį daug lengviau pagaląsti, jei prieš tai jį pusvalandžiui pamerkti į silpną druskos tirpalą.

Kad nuimti ant minkštų baldų ar kilimo prilipusią kramtomąją gumą, ant jos padėkite ledą. Guma sušals ir sutrupės.

Tarka vėl taps aštri, jei patarkuosite skiautelę švitrinio popieriaus.

Česnakas neblogai klijuoja stiklą bei plastmasę, tereikia pabraukyti perpjauta skiltele. Klijavimo vieta liks skaidri.

Jei permirko jūsų avalynė, į batus prigrūskite laikraščių ir džiovinkite toliau nuo šilumos šaltinio.

Atbuko žirklės? Pakarpykite švitrinį popierių – pasigaląs.

Kad namuose ant daiktų mažiau sėstų dulkės, reikia vienodomis dalimis sumaišyti šampūną, vandenį, antistatiką ir šiuo tirpalu nuvalyti dulkančių daiktų paviršius. Apdulkėjimas sumažės bent 2 – 3 kartus.

Tai va, tokie štai patarimai. O dabar pasinaudokite jais teisingai: arba pritaikykite savo buityje, arba iš jų pasijuokite. Gerai ir viena, ir kita ;-) 

Saulius Veržikauskas

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.