Jei nori išsiskirti iš minios, pradžiai pradėk žmoniškai maitintis

– Esu individualybė, ne toks, kaip kiti, tai yra mano pasirinkimas ir nedrįsk nepriimti mano nuomonės! – spiegia spuoguotas prie kompiuterio priskretęs ištįsęs, nors nukarusiu pilvu, paauglys ir dar blogiau – kokia nors “veikli” moteris.

Dieve mano, turėk tu tą savo nuomonę, gal labai jau sunkiai išmąstei ją, tai dabar girkis, kaišiok visiems aplinkui. Juk tu, iš esmės, nori, kad į tave atkreiptų dėmesį. Kažkas, kažkaip, kažkur, bet, kad atkreiptų.

Bet jei to dėmesio taip nori, tai gyvenk ne kaip iš inkubatoriaus išsiritusi vištaitė ar gaidys. Būk savitas, tačiau tas savitumas lai būna tikras, nedirbtinas privalumas.

Dažnai, susipažinęs su iš pažiūros, įdomiais ir savotiškais žmonėmis, sužinau, kad visą maistą jie perkasi prekybos centruose ir tada jau tikrai netenku žado.

Ne, nesu joks supistas “sveikuolis”, paprasčiausia, kaip sakoma toje reklamoje: kartą paragavęs negali sustot.

Ta prasme, paragavęs normalaus maisto ir sulyginęs su prekybos centre pirktu, aiškiai jauti didelį skonių skirtumą, jau nekalbant, kad į prekybcentrio šlamštmaisčio sudėtį neįsikirstum, jei mokykloj chemijos nebūtum mokęsis.

Tai va, labai dažnai tie didieji individualistai minta, kaip inkubatoriaus gyventojai: “subalansuotu” pašaru, skirtu minimalioms smegenų apsukoms palaikyti, o kūną nuvarančiu į artimiausias vaistines bei poliklinikas.

Reikia būti tikrai iki galo trenktam, kad galvoti, jog urmu gaminamas santykinai pigus “maistas” gali būti nors kiek naudingas ir sveikatą puoselėjantis. Nuriebinti produktai, dirbtiniai riebalai, velnias žino iš ko sulipdytos dešrelės, įvairių miltelių prifarširuota duona, itin raudona ir patikrinta (!) jautiena (čia šlamštmaisčiu mintančiųjų argumentas – patikrinta jautiena! Tik nelabai aišku, nuo ko ją tikrinti) prie gero neprives tikrai, nors gausos ir gerbūvio iliuzija sukuriama puikiai.

Neauklėsiu nieko: esat individualybės, spręskit patys, šlamšto prisifarširavus sirgti individualiai, ar būriais – tai tikrai jūsų reikalas. Tačiau taip jūs niekada neišsiskirsite iš minios. Iš sergančiųjų minios.

Vaizdelis iš “Tikras riebus maistas” parduodamo maisto galerijos. Momentinė ekrano nuotrauka

Tačiau nors kiek apie save ir savo palikuonis mąstantiems žmonėms noriu pasakyti, kad dar yra žmonių, tame tarpe ir Lietuvoje, kurie taip pat gerokai trenkti – kaip nebūtų keista, tačiau jiems patinka geras, naminis maistas. Nenuriebintas, nepagerintas, nepraturtintas. Tiesiog – grynas, tikras maistas.

Taip, idealai švaraus maisto šiais laikais jau nebenusipirksi – keičiasi visa planeta, tame tarpe, nuolat teršiamas ir alinamas dirvožemis, tačiau, kaip sakė anekdoto apie vyrą, bandantį permiegotį su visomis pasaulio moterimis, herojus “stengtis reikia”.

Momentinė “Gero maisto” žemėlapio ekrano kopija

Todėl jūsų dėmesiui – Gero Maisto žemėlapis. Jame skelbiasi tik “Tikras riebus maistas” grupės nariai, tad, būkite ramūs – produktai patikrinti pirkėjų, blogiečiai ir apgavikai šioje grupėje ilgai neišsilaiko, atitinkamai, jie nepatenka ir į Gero Maisto žemėlapį.

Nežinau, gal Lietuvoje jau darosi populiaru laisvalaikiu keliauti ir rinktis gerą maistą. Jei ne – pats laikas tai pradėti. Ir tam padės šis žemėlapis: planuokite maršrutus ir laisvalaikį.

Pastaba: “Tikro Riebaus maisto” grupės nariai žemėlapyje skelbiasi nemokamai, tad, jei norite pasiskelbti, pirmiausia tapkite grupės nariu.

Skanaus ir geros sveikatos!

Saulius Veržikauskas

Posted in Naudinga informacija, Tai įdomu and tagged , , .

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.