Į Didžiąją Britaniją atkeliavo nauja mada: nebepirkti naujų drabužių ir kosmetikos

Į Didžiąją Britaniją atkeliavo nauja mada: vis daugiau blogerių, modelių ir kitų visuomenės įžymybių įsijungia į judėjimą “Nepirk” (“no-buy”) ir atsisako įsigyti naujus drabužius bei kosmetiką. Apie tai rašo The Guardian.

Aktyvistų idėja tame, kad visus metus išsilaikyti be naujų drabužių ir naudotis tik tais, kurie jau nupirkti. Kai kurie nusprendžia terminą sutrumpinti iki kelių mėnesių arba žada pirkti tik pigias prekes. Kai kas veda “nepirkimo periodo” dienoraštį, taip, tarsi surašytų išlaidas. Kiti dalinasi patarimais su judėjimo naujokais, padeda jiems nusiteikti psichologiškai.

Photo by freestocks.org on Unsplash

“Socialiniai tinklai žmones skatina leisti pinigus, kurių jie neturi”  – pasakoja viena iš aktyvisčių Katherine Ormerod, prie judėjimo “Nepirk” prisijungusi praeitą mėnesį. Ji tikisi, kad žmonės pagaliau suvoks, jog toks supratimas, kaip “praėjusio sezono suknelė” nebeegzistuoja, o tam, kad atrodyti stilingai, nebūtina pirkti viską iš eilės.

Pagal statistiką, vidutinis britas mados industrijai kiekvienais metais palieka daugiau nei 1000 svarų. Taip pat aktyvistai pabrėžia, kad ši sfera itin pavojinga ekologijai.

Įdomu, ką manote apie šią naują madą mano lietuviai? Pasidalinkite savo nuomone komentarų skiltyje!

Paruošė Saulius Veržikauskas

One thought on “Į Didžiąją Britaniją atkeliavo nauja mada: nebepirkti naujų drabužių ir kosmetikos

  • January 18, 2019 at 16:25
    Permalink

    l.patinka si ideja! visiskai pritariu!!!! geriau pinigelius isleisti tikrai tiems kurie ju visiskai neturi! mes perkame ir perkame o kartais nusipirke ne karto nevilkime…..tai liga…….tas besaikis kaupimas, vaikymasis mados, galima atrodyti stilingai ir su senais drabuziais.svarbiausia tureti gera skoni ir moketi viska susiderinti……..geriau nusipirkti ranku darbo rubeli ar papuosala jis yra daug originalesnis ir niekas kito tokio neturi…….arba paciam kazka pasisiuti arba nusimegzti, daug fainiau nei pirkti is pardotuviu………

    Reply

Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: