Heraklio troškinys. Anot Kretos gyventojų, taip maitinosi šis mitinis herojus

Kažkas kažkur pasakoja, kad Heraklis tik tokį maistą tevartojo, žodžiu, taip tyliai patikėt, kaip ir nenormalu būtų, nes metų jau krūvos praėjo, o mes neatsimenam, ką užvakar pusryčiams valgėm, bet, ok, priimkim tai už tiesą. Nes receptas kilęs iš Kretos, o ten tie vietiniai gatavi ranką nusikirst, kad Heraklis būtent tokius patiekalus kimšo…

Taigi, daržovių – Heraklio troškinys. Mėsos nereiks (net Heraklio, jei per stebuklą gavote), ale būtini ingredientai: ankštinės pupelės ir tyras alyvuogių aliejus.

Rašysiu, kaip gaminom mes, nes dabar esam atostogose, ne savuose namuose, o badas – ne brolis, tad, tenka suktis iš padėties.

Visai tikiu, kad Heraklio laikais nebuvo bulvių anei pomidorų, tuo labiau – vegetos, Bet mūsų laikais to gėrio yra.

Taigi.

Pirmiausia, į didelį puodą įpilame daug daug tyro alyvuogių aliejaus (2 porcijoms – apie 100 ml). Aš naudoju ispanišką, kuriuo pats ir prekiauju, straipsnelio pabaigoje įkėliau nuorodą.

Kai anas užkaista, sumetu taip pat daug smulkiai kapoto svogūno ir gerai apkepinu. 

Po svogūno puodan keliauja ankštinės pupelės – kuo jų daugiau, tuo skaniau bus, nes mėsos nėra, taigi, lieka džiaugtis būtent pupelėmis…

Gerai apskrudinu, tada puode apsilanko smulkiai kapotas česnakas, indiškas karis ir, kiek pakepinus, sumetamos morkos bei įpilama didelė stiklinė vandens.

Po 5 min. įmetamas stambiai pjaustytas salieras bei viena bulvė, irgi stambiai pjaustyta.

Dar po 5 minučių – raudona paprika.

Dar po 5 – du smulkiai pjaustyti pomidorai.

Daržoves svarbu įmetinėti pagal jų išsitroškinimo greičio laipsnį, užtat viską taip keistai ir mėtau, o ne viska iš karto.

Tada įberiu šiek tiek (porą šaukštų) pirktinio džiovintų prieskoninių daržovių mišinio bei druskos pagal skonį.

Po 5 minučių sumetu stambiai pjaustytas cukinijas bei smulkiai kapotą petražolių ryšulėlį. Įmetu šakelę šlamučio, bet labiau tiktų rozmarinas. Itrėškiu pusę citrinos.

Visas tas grožis pasitroškina 5 – 10 miničių ir keliauja į lėkštas..

Esu mėsaėdis ir netikėjau, kad pavalgysiu, kad bus skanu ir sotu, bet… Tikrai, labai skanu ir tikrai pavalgiau! Be abejo, sotumą suteikė tik aliejus, ne kas kitas. O daržovės su prieskoniais taip harmoniškai susiėjo!

Rekomenduoju: labai skanu, sotu, pigu ir sveika!

O aliejus čia: www.harmonio.lt.
#riebiosprekes
Nuotraukose – visa eiga, ką ir kada mesti.
Jūsų komentaras:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.