Geriausių valstybės tradicijų paskatinti: verslo planas bealkoholinių gėrimų perpardavimui

Jei esi tikras patriotas ir myli savo gimtąją šalį, turi elgtis taip, kaip tave elgtis skatina valstybė.

Ne paslaptis, kad valstybė nustačiusi gigantiškus akcizus ir kitokius mokesčius alkoholio ir tabako gaminiams. Mokesčių dėka ši produkcija brangsta kelis, keliolika ar net keliasdešimt kartų. Tačiau tai yra gerai  –  tokiu būdu surenkami pinigai panaudojami įvairiems socialiniams projektams, ar, paprasčiausia, jų pagalba bandoma gerinti kiekvieno tautiečio finansinė padėtis. Tokiu būdu valstybė rūpinasi savo piliečiais.

Tačiau jei nori būti tikrai pilietiškas, jei nori gerinti šalies padėtį, tuo pačiu ir pats nelikdamas “už borto”, nuo šių metų tau atsiveria neįtikėtinos galimybės.

Sakyčiau, tai realus šansas kiekvienam pensininkui pagerinti savo finansinę padėtį, tereikia perimti kai kurias valstybės apribotas funkcijas.

Štai, ribojamas alkoholio pardavimo laikas. Kam tai daroma   –  nuspėti tikrai sudėtinga. Valstybės vyrai aiškina, kad apribojus parduotuvių darbo laiką (alkoholio pardavimo laiką) žmonės mažiau gers. Keista pozicija, neįtikinanti, netgi atvirkštinė, bet, tiek to: valstybė daro, valstybė žino.

Mes visi taip pat žinome, kad dar nei vienas alkoholikas nenustojo lakti dėl to, kad bambalinis buvo perpiltas į mažesnes talpas, o dabar tikrai nenustos lakti vien dėl to, kad apie būsimas išgertuves turės pagalvoti nors pora valandėlių anksčiau.

Bet tiek to. Pamąstykime. Bet kuris alkoholinis gėrimas, parduodamas Lietuvos parduotuvėse, jau yra apmokęstintas akcizu, PVM ir dar po to nuskaičiuojamas pelno mokestis. Kaip sakoma  –  kiekvienas parduotas šnapso butelys  –  tai nedidelis nemokamo aukso trupinėlis į iždą. Nemokamas  –  nes nereikia nieko daryti, tik paskaičiuoti ir pasiimti. “Įsisavinti lėšas”.

Važiuojam toliau. Kas blogo atsitiks valstybei, jei jau nupirkta ir apmokęstinta produkcijas bus parduodama toliau? Nagi, pagalvojame. Hmmm… ummm…aaaa… Nagi nieko blogo sugalvoti negaliu  –  matyt, valstybė dėl to neturės jokių tiesioginių nuostolių.

Tad, kas blogo, jei produkcija bus parduodama tuo laiku, kai valstybė dėl savo kai kurių vyrų impotentiško mąstymo ir spręndimų, alkoholio perduoti negali? Nieko. Paprasčiausia, perkantys tokią, dar kartą pabrangusią degtinę, klientai pajus dar didesnę mokesčių naštą ir, gal būt, bent akimirksniu susimąstys, kad gerti iš tikrųjų neapsimoka.

Taigi, paprasta idėja pensininkams: užtaisyti valstybės vyrų praleistas spragas. Tereikia dieną prisipirkti sąlyginai pigių bealkoholinių gėrimų* (kodėl bealkoholinių? Hmmm… O kam čia ta reklama?) šalies parduotuvėse (kad būtų sumokėti visi mokesčiai), o savo “navaro” palaukti tuo metu, kai valstybė šių gėrimų parduoti negali.

Svarbiausia  –  jokiu būdu nekompleksuoti!

Pamenate, dar tarybiniais laikais visi perpardavinėtojai, ar net savo produkcijos siūlytojai buvo vadinami spekuliantais? Žodelis “spekuliantas” turėjo baisiai tamsų atspalvį, prilygdavo tokiems žodžiams, kaip “vagis” ar “sukčius”. O pasikeitus politikai mes sužinojome, kad tie spekuliantai visai ne spekuliantai, o verslininkai. Dabar bet koks gebėjimas paimti pinigus yra aukštinamas, vadinamas verslumu ir sumanumu. Valstybė, imdama akcizus už alkoholį, kurą, rūkalus, yra “versli”. Ji turi galią šiuos dalykus apmokęstinti, ji neteisiama, jos žingsniais neabejojama. Tad, jei esi pilietiškas, panašiai elgtis tiesiog privalai! Ką reiškia keli eurai viršaus? Sakykime, už bealkoholinės degtinaitės butelį?

Pirma: šia didesne kaina tu dar labiau atgrąsini žmones gerti. Juk valstybės vyrai nuspręndė, kad didelė gėrimų kaina mažina alkoholizmą. Taigi, tu  –  tik valstybinės politikos šiuo klausimu nuoseklus sekėjas ir vystytojas. Kaip dabar sakoma  –  “palaikytojas”.

Antra: nežiūrint to, kad valstybė už degtinės butelį jau gavo visus jai priklausomus pinigus, keli tau atlikę euriukai bus naudojami tavo pačio gyvenimo gerinimui. Už šiuos pinigus tu: pirksi maistą, vaistus, mokėsi už transportą, už komunalines paslaugas. Dabar tau liks daugiau pinigų pramogoms. Galėsi kartais nueiti į kino teatrą, ar šiaip teatrą, koncertą, parodą, muziejų. Pasakykite, argi tai blogai?! Svarbiausia  –  tu nieko papildomo iš valstybės neprašai, su viskuo susitvarkai pats, savarankiškai! Argi to nesiekia kiekviena valstybė visame pasaulyje (išskyrus Šiaurės Korėją)?

Tad, ką gi blogo darysi, perparduodamas, kaip daro ir pati valstybė, tam tikrą bealkoholinį gaminį?

Trečia: šitaip tu kovosi su kontrabanda, šešėliu. Nes, jei neparduosi valstybinės bealkoholinės produkcijos, sumanesni tautos kenkėjai jos atsiveš iš užsienio arba netgi išvirs kokiam Dzūkijos miškelyje, o tokiu atveju mūsų valstybei apie akcizus ir pelno mokesčius beliks tik pasvajoti. Dar blogiau: pirkdami gėrimus užsienyje, tautiečiai rems svetimas valstybes, rems finansiškai. O tai jau kvepia išdavyste!

Tad, parduoti vietinę, apmokęstintą produkciją valstybė turėtų būti tiesiog dar labiau suinteresuota.

Štai, našlėms padidino pensijas. Dabar moterys gaus 1,46 euro daugiau. Dauguma moterų dėl to piktinasi, tačiau, jei jos galėtų laisviau užsiimti valstybės aprobuotos produkcijos platinimu, jos tikrai nemurmėtų, o netgi, atvirkščiai, sutiktų tokio pensijų padidinimo atsisakyti. Vargstančiųjų labui.

O dabar, kol dar valstybė iki galo neapsispręndė, patarimai pradedantiems verslininkams

  1. Apie tai, kad tam tikru laiku turite tam tikros bealkoholinės produkcijos, praneškite tik gerai pažįstamiems kaimynams ir draugams. Ginkdie apie tai nekalbėkite nepažįstamu žmonių rate. Ši taisyklė  –  pati svarbiausia.
  2. Virš savo buto (namo) durų įtaisykite filmavimo kamerą. Atėjus klientui turite jį aiškiai matyti ir, jei tai jūsų pažįstamas, įsileidžiate, jei ne  –  pranešate, klausiate, kokiu reikalu atvyko. Jei prašo bealkoholinio butelio, aiškiai pasakote, kad bealkoholine (ir su alkoholiu) degtine neprekiaujate ir, jei neatsitrauks nuo durų, skambinsite 112.
  3. Gerai būtų įsirengti skambučio išjungimą. Jei jums kas nors įkyriai skambina, nepaisydamas, jog pažadėjote kviesti pareigūnus, tiesiog išjungiate skambutį. Gal padės. Beje, stiprios ir smūgiams atsparios durys  –  privalomos.
  4. Niekam niekada neduodate “bargan”. Tai antra svarbiausioji taisyklė, jei jos nepaisysite, turėsite tik nuostolių ir tada pradėsite dar labiau kaltinti valstybės politiką, nors šiuo atveju dėl visko kaltas būsite tik jūs pats.
  5. Namuose niekada nelaikykite didelio bealkoholinio alkoholio kiekio. Tegul nuolat budi kokie 5 populiaraus bealkoholinio gėrimo buteliai, nebūkite gobšūs, jei juos pardavėte  –  eikite miegoti, prieš tai išjungę skambutį. Beje, su savo klientais jau susitarėte: jei durų ir tel. skambutis neveikia, produkcijos nebėra.
  6. Telefonu niekada neminėkite žodelio “bealkoholinė degtinė”, “butelys”, nesakykite kainos. Susitarkite iš anksto. Pav: “ar Petras namie?”. Jei sakote “namie”, reiškia turite, jei sakote “dar negrįžo ir grįš tik už valandos”, reiškia, dabar neturite ko parduoti, bet už valandos turėsite. Žinoma, jei Petras grįš tik poryt, tai klientas supras, kad pas jus bealkoholinės degtinėlės bus tik po dviejų dienų, o jei jau jūs atsakysit, kad “Petras mirė”, tai reikš, kad jūs su bealkoholinio alkoholio perpardavimu užrišote.
  7. Nebijokite pareigūnų. Svarbu, jokiu atveju neprisipažinti, kad nuolat pardavinėjate. Gali būti, kad vieno butelio pardavimą jie ir įrodys (kas mažai tikėtina), tačiau tai, kad čia yra jūsų nuolatinė veikla  –  įrodyti neįmanoma. Būkite stiprūs: jūs darote teisingą darbą, tęsiate valstybės politiką kovos su alkoholio klausimu. Nepamirškite taisyklės Nr.5  –  jei namuose bus minimalus kiekis bealkoholinio alkoholio, niekas nieko niekada neįrodys.

Taigi, čia tik patarimai pradžiai, kad verslas nuo pat pradžių neneštų nuostolio. Pasikartosiu: šis verslo modelis ir pati idėja jokiu būdu netinka pilstuko ar iš užsieno parsivežto alkoholio perpardavimui. Tokiais veiksmais jūs realiai apgaudinėsite valstybę, laužysite įstatymus.

Nepamirškite: tik vietinė, jau apmokęstinta bealkoholinė produkcija!

Sėkmės!

*Bealkoholiniai gėrimai – tai tam tikras absurdo spektaklio atributas. Juk pastebėjote, kad visos alaus daryklos staiga pradėjo reklamuoti savo gaminamus bealkoholinius gėrimus, nors visiems ir taip aišku: karalius nuogas. Tik niekas nedrįsta apie tai prabilti. Tad, kad išvengti nesusipratimo, elgiuosi, kaip ir visa Lietuva – daiktus vadinu jų netikrais vardais.

Saulius Veržikauskas

Posted in Be cenzūros and tagged , , .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.